|
کدخبر: 163820

قیمت رسمی گوشت قرمز اعلام شد؟

در حالی که امروز برخی از سایتهای خبری از اعلام قیمت جدید گوشت قرمز در بازار خبر دادند. اما ارزیابی های صورت گرفته نشان دهنده آن است که قیمت های اعلام شده قیمت های گوشت قرمز در بازار است و هنوز قیمت رسمی برای این کالای اساسی اعلام نشده است.

اصناف  قیمت رسمی گوشت قرمز اعلام شد؟

طی ماههای اخیر بازار با رشد چشمگیر قیمت گوشت قرمز در بازار مواجه بوده و هنوز قیمت رسمی گوشت قرمز از سوی متولیان این بخش اعلام نشده است. در این خصوص اقتصادنیوز در گزارشی به این موضوع پرداخت که در حال حاضر گوشت بوقلمون با توجه به قیمت مناسبی که دارد جایگزین گوشت قرمز شده است.

در حال حاضر گوشت بوقلمون با قیمتی در حدود کیلویی ۵۰ هزار تومان در بازار عرضه می شود این در حالی است که گوشت گوسفندی قیمتی در حدود ۱۶۰ هزار تومان دارد. این اختلاف قیمت توجیه بسیار مناسبی برای استفاده خانواده ‌ها از این محصول پروتئینی است.

مشاهدات میدانی

براساس مشاهدات میدانی بازار گوشت حاکی از آن است که قیمت گوشت قرمز در سال جدید روند کاهشی نداشته و قیمت آن همچنان برای مصرف کننده بالا است.

به گزارش ایسنا براساس مشاهدات میدانی از خرده فروشی های سطح شهر تهران قیمت هرکیلو شقه گوسفندی ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزارتومان، راسته گوسفندی ۱۳۰ تا ۱۵۵ هزارتومان، ران گوسفندی ۱۵۸ تا ۱۷۰ هزارتومان، ماهیچه ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزارتومان، سردست ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزارتومان، ران گوساله حدود ۱۳۰ هزارتومان، سردست گوساله حدود ۱۲۵ هزارتومان و ماهیچه گوساله ۱۳۰ هزارتومان است.

در میادین میوه و تره بار نیز قیمت هرکیلو ران تازه گوساله ۱۲۱ هزارتومان، سردست تازه گوساله ۱۱۹ هزارتومان، گوشت مخلوط گوساله ۱۱۰ هزارتومان، گوشت چرخکرده مخلوط ۱۰۹ هزارتومان، ران تازه گوسفندی ۱۵۴هزار و۶۰۰ تومان، سردست تازه گوسفندی ۱۳۲هزار و۷۰۰تومان، کف دست تازه گوسفندی ۱۵۳هزار و۴۰۰تومان، شقه کامل گوسفندی ۱۲۸ هزارتومان، ران گوساله برزیلی هرکیلو ۱۰۶هزارتومان، سردست گوساله برزیلی ۱۰۳ هزارتومان، ران منجمد گوساله ۹۹ هزارتومان، سردست منجمد گوساله ۹۷هزارتومان، ران منجمد گوسفندی ۱۰۷هزارتومان و سردست منجمد گوسفندی ۹۷هزارتومان است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...