|
کدخبر: 130961

فوری/ بحران روغن خوراکی تمام شد

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن عنوان کرد: به نظر میرسد انتشار برخی اخبار باعث به وجود آمدن جوی برای تهیه و ذخیره روغن شده است و گرنه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

اصناف فوری/ بحران روغن خوراکی تمام شد

در چند روز اخیر خبر توقف خط تولید یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده روغن در رسانه‌ها نگرانی‌هایی را در مورد تامین این کالای اساسی در کشور ایجاد کرد.

انتشار این خبر در مدت کوتاهی قفسه برخی فروشگاه‌ها را از این کالا خالی کرد و گمانه‌رنیهای متفاوتی در شبکه‌های اجتماعی در مورد این موضوع مطرح شد که از مهم‌ترین آنها افزایش احتمالی روغن و نایاب شدن این محصول بود.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن در گفت‌وگو با گسترش نیوز از رفع مشکل ترخیص روغن خام از گمرکات کشور خبر داد. امیرهوشنگ بیرشک عنوان کرد: درحال‌حاضر با توجه به رایزنیهای انجام شده با بانک مرکزی، مشکل تخصیص ارز برای ترخیص روغن خام برطرف شده و نیاز کارخانه‌های داخلی به زودی برطرف خواهد شد.

بیرشک ضمن اشاره به انتشار خبر توقف تولید روغن بهشهر در اطلاعیه منتشر شده در سایت بورس به دلیل عدم تامین ارز توسط بانک مرکزی برای واردات روغن خام و عدم عرضه میزان مناسب از این مواد اولیه توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران، بیان کرد: با حل شدن مشکل تخصیص ارز و ترخیص روغن خام، خط تولید کارخانه بهشهر نیز در زمانی کمتر از ۹ روز اعلام شده به فعالیت باز خواهد گشت.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن همچنین عنوان کرد: درحال‌حاضر کمبودی در مورد ذخیره روغن خام در کشور وجود ندارد و شرکت‌های تولید‌کننده مانند گذشته در حال فعالیت هستند.

وی گفت: با رایزنی‌های انجام شده و پیگیری در این مورد مشکل خاصی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز گمرک وجود نخواهد داشت و روند تولید در کشور همچون آینده پیگیری خواهد شد.

بیرشک علاوه بر این با اعلام این نکته که فعلا درخواستی برای افزایش قیمت روغن خوراکی در کشور صورت نگرفته است، تاکید کرد: قیمت روغن توسط سازمان حمایت تعیین می‌شود و مولفه‌های گوناگونی در تغییر قیمت آن نقش دارند ولی ما تا کنون به دنبال افزایش قیمت این محصولات نبوده‌ایم.

وی گفت: تا امروز مشکلی در خصوص قیمت‌ها نداشته‌ایم و بر مبنای قیمت‌های موجود کالای مورد نیاز در سطح عرضه را تامین میکنیم.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن در مورد مشاهدات میدانی در خالی ماندن قفسه روغن در برخی فروشگاه‌های بزرگ نیز عنوان کرد: به نظر میرسد انتشار برخی اخبار باعث به وجود آمدن جوی برای تهیه و ذخیره روغن شده است و گرنه کمبودی در این زمینه وجود ندارد. در چند روز اخیر با توجه به جو به وجود آمده در فضای رسانه‌ای، شرکت بازرگانی دولتی حدود ۶۰ هزار تن روغن به کارخانه‌ها تزریق کرد که در چند روز آینده در اختیار تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور قرار خواهد گرفت و مشکل برطرف خواهد شد.

 

خبرنگار: پیمان صفردوست
 • امین ارسالی در

  تو هم مشخصه کاملا به دروغ گفتن مسلطی یعنی خوب دروغ میگی

 • کامدار ارسالی در

  مسیولین بی خاصیتی که درقحطالرجال ،دری به تخته ها خورده وعهده دار مسئولبت شدندن وفاتحه مردم ودولت را خواندند بیچاره مردم

 • ناشناس ارسالی در

  البته با ۵۰ - ۶۰ درصد افزایش قیمت ناقابل

 • فرهنگ ارسالی در

  آقای محترم شما کمبود به چه چیزی می گویید وقتی روغن نباتی در بازار نیست یعنی کمبود هست

 • مصطفی ارسالی در

  لعنت بر فاسد که به مایحتاج این مردم هم ر حم نمیکنند

 • علی ارسالی در

  بچپونید

 • ناشناس ارسالی در

  کاش کالا های اساسی کوپنی بشه خلاص همه اجناس خوراکی مثل زمان دفاع مقدس حالا بشکل امروز همان کارت الکترونیکی وکد ملی افراد خانوار از طریق تعاونی ها وفروشگاه های معتبر ودر نظارت بازرسی ستاد بسیج اقتصادی اصتاف شهر ها وروستا باشند ویک طرح وبرنامه جامع برای غذای مردم بلند مدت تهیه قابل اجرا می باشد و این سیکل مقطعی تکرار نشود وبازار قابل کنترل میباشد .. وگرانی خیلی قلیل و از احتکار گران هم که دلال های سود جو در بازار از بین برود ودر انبار ها حاشیه شهر ها نتوانند احتکار کنند ومردم در مضیغه وعسر وحرج نباشند واین به همت وانسجام مسئولان وگزارشات مردمی قابل تنظیم شدن بازار شدنی میباشد با کمک خدا وستادخبری مردمی

 • ناشناس ارسالی در

  یک ترفند و اقتصاد مظفری دیگر اینبار روغن ؟؟؟؟؟//
  چند روز قطعش کن؟؟؟
  بعد مردم با کلی منت به دوبرابر قیمت به مردم فروشند

ارسال نظر