|
کدخبر: 168665

تکلیف ۸۸ هزار معلم حق‌التدریس مشخص شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش از تعیین تکلیف تمام ۸۸ هزار نفر معلمان حق‌التدریس، خرید خدمات آموزشی، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، خبر داد.

آموزشی تکلیف ۸۸ هزار معلم حق‌التدریس مشخص شد

قاسم احمدی لاشکی، با اشاره به تلاش‌های وزارت آموزش‌وپرورش و همکاری ویژه سازمان امور اداری و استخدامی در مورد تعیین تکلیف نیروهای مشمول قانون الحاقی تبصره ۱۰ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس؛ خرید خدمات آموزشی؛ پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: مشمولان این قانون که حدود ۸۸هزار نفر بودند در مرحله اول ۲۵هزار و ۴۹۷نفر و در مرحله دوم ۳۰هزار نفر از آنان تا پایان اسفندماه ۱۳۹۹ تعیین تکلیف شدند. این افراد درحال‌حاضر در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند و در صورت اَخذ نمرات قبولی در این دانشگاه، در آموزش‌وپرورش جذب خواهند شد.

وی در مورد ۳۰ هزار نفر باقی‌مانده مشمولان این قانون گفت: با پیگیری‌های وزیر آموزش و پرورش، مجوز لازم برای استخدام این افراد از سازمان امور اداری و استخدامی اَخذ شد که با هماهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و ارائه لیست نهایی از سوی استان‌ها، وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد و پس از گذراندن دوره‌های آموزش مهارت‌های معلمی و اَخذ نمرات قبولی در این دانشگاه، جذب آموزش‌وپرورش خواهند شد.

 معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش در پایان تصریح کرد: تمامی مشمولان قانون الحاق تبصره ۱۰ ماده ۱۷ مجلس شورای اسلامی، تعیین تکلیف شده‌اند و مجوزهای استخدامی آنان صادرشده است.

شایان‌ذکر است؛ قانون الحاقی تبصره ۱۰ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس؛ خرید خدمات آموزشی؛ پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی، مصوب ۱۳ شهریور ۹۷ شامل تمامی نیروهای حق التدریس، خرید خدمات آموزشی، پیش‌دبستانی و نهضت سوادآموزی می‌شود که حدود ۸۸ هزار نفر هستند و در مدارس دولتی قبل از سال ۱۳۹۱ مشغول به تدریس بوده‌اند.

 

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...