|

بخوانید :

کدخبر: 167381

واکنش سازمان سنجش به درخواست تعویق کنکور کارشناسی ارشد

تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ درخواست دارند که به دلیل شرایط کرونایی کشور، زمان کنکور آنها به تعویق بیفتد.

آموزشی واکنش سازمان سنجش به درخواست تعویق کنکور کارشناسی ارشد

تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد درخواست دارند که زمان برگزاری این آزمون به دلیل تغییر شرایط کنکور به تعویق بیفتد؛ بر اساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، زمانی پیش‌بینی شده برای برگزاری این آزمون در روزهای پنج‌شنبه ششم خرداد و جمعه هفتم خرداد ۱۴۰۰ است.

تعدادی از داوطلبان این کنکور از فروردین ماه امسال با ثبت سوژه در سامانه فارس من، خواستار تعویق آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته شدند؛ در درخواست این داوطلبان برای تعویق کنکور آمده است: «اول آنکه، نظر به شیوع ویروس کرونای انگلیسی و پایین آمدن سطح رعایت پروتکل‌ها در جامعه و سفرهای نوروزی یحتمل شاهد پیک جدیدی در همه‌گیری کرونا در دو ماه منتهی به کنکور خواهیم بود که به تبع ابتلای بیشتر داوطلبان و نزدیکانشان و افزایش استرس و نگرانی برای آنان را در پی خواهد داشت.

دوم آنکه طبق آمارها از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، میزان ابتلای دانشجویان، ۴.۵ برابر بیشتر از جمعیت عادی کشور بوده است که با توجه به شیوع اخیر نوع جهش یافته آن، این آمار بالاتر نیز می‌رود فلذا انتظار می‌رود سلامت دانشجویان و خانواده‌شان در اولویت برنامه‌ریزی‌های آتی قرار گیرد.

از سوی دیگر ساخت واکسن کرونا توسط دانشمندان کشورمان و تولید آن در شرکت‌های داروسازی آغاز شده و طبق برنامه خرداد ماه زمان واکسیناسیون عمومی است و پس از آن ان‌شاءالله خطر همه‌گیری کرونا روند کاهشی خواهد داشت».

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در این خصوص گفت: «هنوز تا زمان آزمون کارشناسی ارشد زمان مانده است و ما در خصوص برگزاری آزمون، تابع ستاد کرونا هستیم».

چندی پیش که قرار بود آزمون کارآموزی وکالت برگزار شود نیز سازمان سنجش تا روز قبل از برگزاری آزمون، مصمم به برگزاری بود و حتی کارت ورود به جلسه نیز بین داوطلبان توزیع شد اما در نهایت با ورود ستاد کرونا، این آزمون به تعویق افتاد.

در هر حال به نظر می‌رسد در خصوص امکان تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد یا حتی وضعیت آینده کرونا، باید ستاد مدیریت بیماری کرونا ورود کند.

 

منبع: فارس
 • ناشناس ارسالی در

  لطفاتامردادماه هیچ ازمونی برگزار نکنید خیلی فشار رومونه اعلام کنید که تا مرداد هیچ ازمونی برگزار نمیشه کرونابدبختمون کرده افسردگی گرفتیم نمیتونیم تمرکز کنیم

 • محمدرضا ارسالی در

  کار صحیح این هست که برنامه درستی رو برای مرداد ماه برقرار کنند و با دقت به سلامتی عمومی وپایین آمدن آمار ابتلا کمک کنند البته اگر مدیریت وجود دارد که طرفدار نیروی انسانی کشور هست .

 • سعید ارسالی در

  لطفا ستاد کرونا ورود کنه ما داریم از است رس میریم خیلی تعداد سرایت بالا رفته همش آمار مرگ و درگیری از اطرافیان میشنویم

 • فاطمه ارسالی در

  از هر نظر امادگی دارم اما توی این شرایط میترسم کنکور بدم امسال شرایط خیلی بدتر ا ز پارساله هم از نظر امار هم شیوع نوع جدی د کرونا بهرحال کسی که امادگی گرفته یه ما هو بیشتر تثبیت میکنه اونیم که این همه مد تو نخونده این یه ماهم نمیخونه کنکور چیزی نیست که یک ماه یک نفرو خیلی بالا یا پای ین بکشونه خوبیش اینه با نگرانی کمتر کنکو ر میدیدم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...