|
کدخبر: 140981

آخرین تصمیمات درباره استخدام معلمان حق‌التدریسی

بر اساس نشستی که با حضور حاجی میرزایی، معاونان وزارتخانه و اعضای کمیسیون برگزار شد، در راستای تسهیل استخدام نیروهای نهضتی قرار شد موضوعاتی چون سوابق تدریس این دسته از متقاضیان در امتیازات استخدامی آنها لحاظ شود.

آموزشی آخرین تصمیمات درباره استخدام معلمان حق‌التدریسی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رویکردهای جدید مجلس و دولت برای حل مشکل استخدام نهضتی‌ها و حق التدریسی‌ها خبر داد و گفت: بر اساس این تصمیمات، موضوعاتی مانند سوابق تدریس در امتیازات استخدامی لحاظ و گروه‌های باقی مانده نیز به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

نماینده مردم همدان با اشاره به آخرین تصمیمات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای حل مشکل استخدام معلمان گفت: کمیسیون در خصوص استخدام معلمان، ۲برنامه را پیگیری می‌کند. نخست استخدام آن دسته از نیروهای نهضتی که قبل از سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده‌اند در دستور کار قرار داد. این دسته از متقاضیان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کردند، اما نتوانستند در آزمون قبول شوند. برای حل مشکل این دسته از معلمان، یکی از نمایندگان طرح «اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزش‌یاران نهضت» را به مجلس ارائه کرد که در آن پیشنهاد حذف آزمون استخدامی مطرح شده بود. مجلس نیز به حذف آزمون رای داد تا این فرآیند به صورت رسمی مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: بعد از رای موافق مجلس، طرح به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارسال شد تا ساز و کاری قانونی برای حل مشکل استخدامی این دسته از متقاضیان تهیه شود. بر اساس نشستی که با حضور حاجی میرزایی، معاونان وزارتخانه و اعضای کمیسیون برگزار شد، در راستای تسهیل استخدام نیروهای نهضتی قرار شد موضوعاتی چون سوابق تدریس این دسته از متقاضیان در امتیازات استخدامی آنها لحاظ شود تا این گروه از نهضتی‌ها و حق التدریسی‌ها نیز به استخدام آموزش و پرورش درآیند. بنابراین گروه اول نهضتی‌های قبل از سال۹۱ با این سازو کار تعیین تکلیف و فرآیند استخدامی آنها طی خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر