|
کدخبر: 159091

پزشکان دیگو مارادونا را به قتل رساندند؟!

هیات پزشکی تعیین شده برای بررسی مرگ دیگو مارادونا، پس از بررسی پرونده پزشکی او و همچنین مطالعه گزارش پزشکان معالج مارادونا نظر نهایی خود را اعلام می‌کنند.

ورزش پزشکان دیگو مارادونا را به قتل رساندند؟!

نظر کارشناسان خبره هیات پزشکی نقشی کلیدی در تعیین این نکته خواهد داشت که آیا ممکن بود جلوی مرگ دیگو مارادونا، اسطوره آرژانتینی جهان فوتبال، گرفته شود؟ و آیا قصوری از سوی پزشکانی که مراقبت از سلامت مارادونا را بر عهده داشتند، رخ داده است؟

بررسی گزارشات تخصصی کلیدی که مشخص می‌کند آیا می‌شد از مرگ مارادونا جلوگیری کرد امروز در مقر پلیس بوینس آیرس در لاپلاتا آغاز شده است. بیست پزشک متخصص با تخصص‌های گوناگون برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کردند تا هیات پزشکی را تشکیل دهند که بررسی این پرونده را بر عهده دارد. از جمله وظایف دیگر این هیات پزشکی این است که مشخص کند آیا از سوی پزشکان مارادونا قصوری رخ داده است؟

پزشکان شخصی رونالدو از جمله دکتر لئوپولدو لوکه، آنتونیو مارتین مایا و آنتونیو خوزه مایا پیشتر گزارش و نتیجه گیری‌های خود را به این هیات پزشکی ارائه داده‌اند.

گزارش شده که نظر پزشکی دکتر لوکه، یکی از هفت متهم اصلی در مرگ ماردونا، و نظریاتی که راجع به مرگ مارادونا داشت در پاکتی مهر و موم شده توسط نمایندگان دادستانی به اعضای هیات پزشکی تحویل شد و پس از بررسی‌های لازم این هیات نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

آنتونیو خوزه مایا در رابطه با مرگ مارادونا به روزنامه‌ها گفت: "این مرگی ناگهانی در اثر ایست قلبی به دلیل آسیب دیدگی شریان‌های قلب و بدون سابقه گرفتگی شریان‌ها بود که بنابر این نمی‌شد آن را پیشبینی کرد.

دو تن از دادستان‌های آرژانتینی نیز در این جلسه هیات پزشکی حضور دارند.

نظر تخصصی دکتر لوکه این بود که مارادونا در خواب و در اثر حمله قلبی شدیدی که موجب ایست قلبی و تنفسی شده، درگذشته است.

ناسیون گزارش کرده که هیات پزشکی در دو گروه به بررسی علل مرگ مارادونا خواهند پرداخت؛ گروهی پزشک بالینی و متخصص قلب و عروق از نظر فیزیکی و گروه دیگر از منظر روانپزشکی و روانشناختی.

یکی از بازرسان قضایی به خبرنگاران گفته است که به منظور جلوگیری از انتشار هرگونه اطلاعات حساس و یا صوت و عکس، این پزشکان متخصص در صورت نیاز به بررسی هرگونه مدارک، فیلم یا عکس و یا صوت باید با اطلاع قبلی شخصا در دفتر دادستان حاضر شوند.

پس از پایان جلسه یکی از متخصصان مسائلی راجع به وضعیت بالینی و وضعیت کلی سلامت مارادونا را برای خبرنگار ناسیون توضیح داد. این دقیقا یکی از ۲۴ نکته‌ای است که متخصصان باید در هیات پزشکی در مود آن پاسخگو باشند.

دکتر مایا توضیح داد: در مورد وضعیت بالینی مارادونا می‌شود گفت که او در حال سپری کردن دوران نقاهت از جراحی هماتوم ساب دورال بود که در نوامبر گذشته توسط دکتر لوکه جراحی شده بود، همچنین داشتن اعتیاد به الکل مزمن و عوارضی که این اعتیاد در پی دارد.

او هیچ نشانه‌ای دال بر نارسایی قلبی و با بیماری عروقی و شریانی نداشت. این گفته از طریق بررسی سابقه پزشکی او قابل اثبات است ودر طول معایناتی که در سابقه پزشکی او به طور مداوم صورت گرفته است هیچ نشانی از بروز علائم و نشانه‌های پیشبینی‌کننده نارسایی قلبی، اختلالات آریتمی، علائم بیماری‌های عروق و شریان‌های قلب، تغییرات الکتروکاردیوگرافی یا اختلالات حرکتی نشان دهنده گرفتگی گسترده شریان‌های قلب وجود ندارد و هیچ مشکل قلبی که بتواند به پیشبینی چنین حادثه‌ای منجر شود در سوابق او نبوده است."

مایا همچنین افزود با توجه به نتایج کالبدشکافی مشخص شده است که مارادونا به دریافت هیچ درمانی برای بیماری‌های قلبی نیاز نداشته است. مایا افزود: "این با تکیه بر این حقیقت است که مارادونا روزها در بیمارستان تحت نظر بوده و هیچ مشکل قلبی یا آریتمی بروز نداده است، هیچ نشانه‌ای مبنی بر مشکلات قلبی نداشته و هیچ نشانه‌ای دال بر مشکلات گرفتگی شریان‌های قلب در او دیده نشده که در پرونده‌اش به ثبت رسیده باشد."

یکی از دیگر سوالاتی که هیات پزشکی باید به آن پاسخ دهد این است که آیا داروهایی که روانپزشک مارادونا برای او تجویز کرده بود، نقشی در مرگ او داشته‌اند یا خیر.

دکتر مایا درادامه افزود: "همه داروها می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. کافی است راجع به ساده‌ترین داروها بخوانید تا این نکته را بدانید. اما هیچ مطالعه‌ای در زمینه قلب و عروق مصرف این داروها را منع نکرده است. درمان باید با توجه به نیاز بیمار به آن و تجویز مناسب قضاوت شود و هر دوی این شرایط در مورد مارادونا وجود داشته است و این شرایط پذیرفتن ریسک عوارض جوانبی داروها را توجیه می‌کنند."

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...