|
کدخبر: 156050

دومین نمایشگاه دائمی اسباب بازی راه اندازی می شود

مراسم رونمایی از کتاب اسباب بازی ایران، صبح امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹ در مجمتع فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد.

نمایشگاه دومین نمایشگاه دائمی اسباب بازی راه اندازی می شود

صبح امروز چهارشنبه ۶ اسفند در مجتمع فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر مراسم رونمایی از کتاب اسباب‌بازی ایران برگزار شد. محمد نخچی، مدیرعامل سرزمین اسباب بازی در این مراسم اظهار داشت: از آنجایی که هیچ بانک اطلاعاتی در مورد اسباب بازی ها در ایران وجود نداشت برای اولین بار نمایشگاه دائمی اسباب بازی را به نام سرزمین اسباب بازی راه اندازی کردیم که تمامی اسباب بازی های ایرانی در آن وجود داشت و با چندین مجموعه در حوزه های صادراتی هم کار کردیم.

وی افزود: برای سیاست گذاری در هر عرصه ای باید آمار و ارقام موثق وجود داشته باشد، به همین جهت ما در گام بعدی داده ها را وارد کتابی به نام اسباب بازی ایران کردیم تا هم تجار کشورهای دیگر کل دستاوردهای اسباب بازی ایرانی را ببینند و انتخاب کنند و هم اسباب بازی ها با جزییاتی مثل ابعاد، جنس، بسته بندی و کاربرد معرفی شود.

نخچی تصریح کرد: یکی دیگر از اتفاقاتی که به دنبال آن بودیم بحث شبکه سازی بود.

انجمن تولید کنندگان اسباب بازی را راه اندازی کردیم که الان سه سال از تاسیس آن می گذرد، این شبکه سازی کمک کرد تا فعالان این عوصه ارتباط بیشتری با هم داشته باشند.

مدیرعامل سرزمین اسباب بازی در پایان از تشکیل مجمع فعالان اسباب بازی ایرانی و اسلامی هم خبر داد.

در ادامه این مراسم دیزجی، رییس انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی نیز اظهار داشت: بازی و سرگرمی تاثیرگذارترین روش برای ساخت شخصیت کودکان و حتی بزرگسالان است.

وی افزود: ما باید روی شش سال اول رشد کودک کار کنیم و با هدف و جهت مشخص اسباب بازی موردنیازشان را در اختیارشان قرار دهیم.

رییس انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی در ادامه از طرح راه اندازی نمایشگاه اسباب بازی دیگری در تهران خبر داد و گفت: با همت و پیگیری انجمن محل دیگری در مصلی تهران برای نمایشگاه دائمی اسباب بازی خواهیم داشت که توافقات اولیه برای برپایی آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه از بیش از ٢٠٠مجموعه فعال در حوزه اسباب بازی در ایران تاکنون بیش از ١٠٠ مجموعه عضو انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی شده اند، گفت: ابعاد صنعت اسباب بازی آنقدر وسیع است که نمی توان آن را محدود کرد، نیاز کشور و جایگاه آن نیازمند حمایت ویژه ای بوده تا به جایگاه اصلی این صنعت در دنیا برسیم.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...