|
کدخبر: 122745

استفاده از ظرفیت بی نظیر شهر آفتاب در توسعه گردشگری

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: با توجه به امکانات و ظرفیت های بی نظیر نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، به نمایندگی از بخش خصوصی گردشگری اعلام می‌کنم که آماده برگزاری نمایشگاه گردشگری در نمایشگاه شهرآفتاب هستیم.

نمایشگاه استفاده از ظرفیت بی نظیر شهر آفتاب در توسعه گردشگری

علی‌اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران، حسین اله بداشتی مدیر گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد کشور و شیرکوند رئیس کمیسیون گردشگری ایران و ایتالیا از نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب بازدید و با دکتر محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه و جمعی از معاونین و مدیران دیدار کردند.

 

محمدرئوف قادری مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب، با اشاره به اینکه شهر آفتاب متعلق به بازرگانان و فعالین اقتصادی است، اظهار داشت: شهرداری تهران برای حل معضل آلودگی و ترافیک شهر تهران که هزینه آن سالیانه بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان است، نمایشگاه شهرآفتاب را ساخت تا با انتقال نمایشگاه‌ها بخش مهمی از معضل ترافیک و آلودگی را برطرف کند. که در این راستا زیرساختهای حقوقی این مهم انجام شده است و اجرای آن نیز در دستور کار قرار گرفته است.

قادری با اشاره به تعیین استراتژیهای سه گانه برای شهرآفتاب، عنوان کرد: مطالعات منطقه آزاد شهرآفتاب انجام شده است و کار در مراحل پایان خود برای ارائه به مجلس محترم شورای اسلامی است.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه میان کنفدراسیون صادرات ایران، کمیسیون صادرات غیرنفتی ایران و شرکت نمایشگاه‌های بین المللی شهر آفتاب، افزود: نمایشگاه شهر آفتاب فرصتی مناسب برای شناساندن صنایع صادراتی کشور است و با این تفاهم نامه امکان بهره برداری از فضای موجود وجود دارد.

علی‌اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران در ادامه این جلسه با بیان اینکه امکانات نمایشگاه شهرآفتاب بی نظیر است، بیان کرد: از نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب همه جانبه حمایت می‌کنیم و از همین جا و از طرف بخش خصوصی گردشگری اعلام می‌کنم که آماده برگزاری نمایشگاه گردشگری در شهرآفتاب هستیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران گفت: برای برگزاری نمایشگاه گردشگری در شهرآفتاب برنامه ریزی ویژه‌ای خواهیم داشت تا این نمایشگاه به یک برند مطرح جهانی تبدیل شود.

حسین اله بداشتی مدیر گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد کشور نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری در شهرآفتاب و دسترسی به منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) خدمت بزرگی به کشور است که می‌تواند پیامدهای بسیار مهم اقتصادی، فرهنگی و گردشگری داشته باشد.

مدیر گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد کشور گفت: برای معرفی نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در مناطق آزاد کشور برنامه ریزی خواهیم کرد تا بتوان از امکانات بی نظیر شهر آفتاب در زمینه گردشگری نیز استفاده کرد.

 

ارسال نظر