|
کدخبر: 174388

معدن پیشران توسعه متوازنِ کشور

دکتر اردشیر سعدمحمدی در پیامی ضمن گرامیداشت آغاز هفته معدن از تلاش و زحمات خانواده بزرگ معدن ایران به‌ویژه پرسنل زحمتکش و فداکار صنعت مس کشور تقدیر کرد.

معدن معدن پیشران توسعه متوازنِ کشور

متن این پیام به شرح زیر است:

به‌نام‌خدا

«نامگذاری نخستین روز از خردادماه به نام معدن فرصتی است بس ارزشمند و گرانبها تا از سخت‌کوشی‌های معدنکاران این مرز و بوم قدردانی شود. افزون بر این، خردادماه برای اهالی و خانواده بزرگ صنعت مس تداعی‌کننده خودباوری و تحقق شعار ما می‌توانیم است، چراکه مهندسان صنعت مس، چراغ صنعت مدرن مس را با تولید نخستین محصول مسی همزمان با فتح خرمشهر روشن کردند تا فتح اقتصادی را با فتح نظامی همراه سازند.

واقع‌شدن معادن کوچک و بزرگ در جای جای ایران‌زمین از خراسان تا خوزستان و از آذربایجان تا کرمان بیانگر نعمت و برکتی است گران‌قدر که پروردگار متعال به ما ایرانیان ارزانی داشته است تا با بهره‌برداری از آنها توسعه متوازن در کشور شکل بگیرد. بدون شک، در شرایطی که اقتصاد ایران آرام آرام از وابستگی به طلای سیاه فاصله می‌گیرد، خاک معدن خیز ایران‌زمین می‌تواند عاملی باشد برای رشد اقتصاد ایران، رفاه، آبادانی و اشتغال.

خرسندیم که با همدلی، همراهی و تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی پرسنل صنعت مس اکنون در مسیری قدم گذاشته‌ایم که به‌عنوان بخشی از خانواده بزرگ معدن آماده ثبت رکورد تولید و فروش در امسال باشیم. بر این اساس، طی دوماهه نخست امسال شاهد رشد ۵ درصدی در تولید کنسانتره مس و مس محتوی معدنی و رشد ۷ درصدی در تولید کاتد بودیم. این‌جانب در پایان ضمن تبریک به‌تمامی معدنکاران عزیز کشور به‌ویژه پرسنل فداکار صنعت مس ایران از خداوند متعال برای ایشان و خانواده‌های گرامی‌شان سلامتی، بهروزی و پیروزی در تمامی عرصه‌های زندگی را خواستارم.»

اردشیر سعد محمدی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

 

منبع: مس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...