|
کدخبر: 173897

امضای تفاهم ‌نامه میان شرکت مس و وزارت صمت + جزئیات

با حضور وزیر صمت، استانداران، روسای مجمع نمایندگان، معاون قوه قضاییه، مقامات قضایی استان‌های کرمان، البرز و گیلان و همچنین مدیران‌عامل شرکت‌های بزرگ کشور تفاهم‌نامه همکاری توسعه سرمایه‌گذاری میان شرکت ملی صنایع مس ایران و وزارت صمت به امضا رسید.

معدن امضای تفاهم ‌نامه میان شرکت مس و وزارت صمت + جزئیات

شرکت مس در راستای ایجاد تکمیل زنجیره صنایع معدنی مس کشور با تاکید بر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اکتشافات، استخراج، تولید کنسانتره مس، آند و کاتد مسی و سایر صنایع پایین دستی مرتبط تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت صمت برای اجرای ۲۶ پروژه مختلف به امضا رساند.

بر اساس این گزارش، ارزش سرمایه‌گذاری در این تفاهم‌نامه بیش از ۴،۵ میلیارد دلار است که با اجرای پروژه‌های مذکور حجم تولید شرکت مس از ۱،۲ میلیون تن کنسانتره مس به ۲،۵ میلیون تن و تولید کاتد از ۲۸۰ هزار تن به ۵۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است، اجرای این طرح‌ها ضمن اشتغال‌زایی موثر جدید حجم فروش سالیانه شرکت مس را از ۲ میلیارد دلار کنونی به ۴،۵ میلیارد دلار افزایش می‌دهد تا در آینده نزدیک شرکت ملی صنایع مس ایران در جمع ۱۰ شرکت بزرگ معدنی مس قرار گیرد.

گفتنی است این نشست با ابتکار وزارت صمت و با هدف پیگیری توسعه سرمایه‌گذاری و تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق ۱۰۰ بنگاه تولیدی برتر برگزار شده است.

 

منبع: مس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...