|
کدخبر: 168914

عراقچی: تحریم ‌های کاتسا هم باید لغو شود

رئیس هیئت مذاکره کننده ایرانی در وین گفت: مواضع ما هیچ تغییری نکرده است. آمریکا ابتدا باید همه تحریم‌ها را لغو کند و ایران تنها پس از راستی آزمایی لغو تحریم‌های آمریکا، به تعهدات برجامی خود بازمی‌گردد.

سیاست عراقچی:  تحریم ‌های کاتسا هم باید لغو شود

رئیس هیئت مذاکره کننده ایرانی در پاسخ به سؤال در خصوص تحریم‌ های موسوم به چرخه دلار یا U-turn که مانع اصلی تعاملات بانکی ایران و مانع بزرگ بهره‌مندی ایران از منابع برجام است و اینکه آیا ایران برداشته شدن این تحریم‌ها را نیز مطالبه کرده، گفت: بررسی این موضوع را باید به کارشناسان بسپاریم.

وی در عین حال اضافه کرد: در حال حاضر در حال ارکردن بر روی موضوع «تبدیل پول‌های مختلف» هستیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تأکید مجدد بر اینکه ایران نمی‌پذیرد که گفت‌وگوها بدون نتیجه ادامه یابد، گفت: اگر احساس کنیم سایر طرف‌ها جدیت لازم را ندارند، گفت‌وگوها را متوقف می‌کنیم.

عراقچی همچنین از همسانی مواضع چین و روسیه با ایران ابزار رضایت کرد و گفت: قبل از جلسه امروز کمیسیون مشترک در گفت‌وگوهای دو و سه جانبه با هیئت‌های چینی و روسی متوجه شدیم تقریبا در همه موارد با آنها اشتراک مواضع داریم.

 

منبع: شبکه خبر
  • ناشناس ارسالی در

    نتیجه کاردراسرع وقت مهم است چین وروسیه و غربیهانبایدمذاکرات راطولانی کننداگرامریک امردعمل است تا۴۰روزقبل ازانتخابات شکوهمن دریاست جمهوری وشوراهابایدتحریم هارابشکند کل تحریم ها

  • ناشناس ارسالی در

    امریکاباید۴۰ الی ۵۰ روزقبل ازانتخابات کل تحریم های ایران بخصوص مالی وبانکی .نفتی وصنعت وواردادت وصادرات کالارالغوکندوعمل ااقدام کند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...