|

بخوانید :

کدخبر: 167532

ناکامی توطئه داعش در مرز غربی کشور

سازمان امنیت منطقه کردستان عراق طی بیانیه‌ای از خنثی کردن یک طرح توطئه داعش در این منطقه و دستگیری ۲۲ تروریست خبر داد.

سیاست ناکامی توطئه داعش در مرز غربی کشور

 سازمان امنیت منطقه کردستان عراق موسوم به «آسایش»، از خنثی کردن یک طرح تروریست داعش برای هدف قرار دادن مناطق مختلف و دستگیری ۲۲ تروریست از جمله «ابوعلی الجمیلی» که خود را والی فلوجه می‌دانست خبر داد.

بر اساس بیانیه سازمان امنیت منطقه کردستان عراق که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «الشرقیه» منتشر شد، در عملیات نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف سلیمانیه، چمچمال، سید صادق، پشدر و منطقه گرمیان، یک باند تروریستی داعش منهدم و ۲۲ متهم به عضویت در این باند و مشارکت در حملات تروریستی دستگیر شدند.

عراق در سال ۲۰۱۷ پیروزی در برابر داعش را اعلام کرد. این گروه تروریستی یک سوم از مساحت این کشور را در اشتغال خود داشتند.با این وجود هنوز هسته‌های خاموش این گروه تروریستی در برخی مناطق عراق به صورت پراکنده حملاتی را انجام می‌دهند.

آسایش اعلام کرد که علی الکردی، یونس الکردی، ابودردا، بن لادن الکردی، محمد الکردی، ابوشهاب و هاران از جمله تروریست‌های دستگیر شده در این عملیات هستند و اغلب این تروریست‌ها برای تهیه مواد انفجاری، انجام عملیات‌های تروریستی، آدم ربایی، ترور افسران امنیتی و... آموزش دیده بودند.

بنابراین گزارش ابوعلی الجمیلی که والی داعش در فلوجه بود؛ با هویتی جعلی وارد منطقه کردستان شده بود. وی تا پیش از بیعت با داعش در سال ۲۰۱۴، با القاعده ارتباط داشت و یکی از تروریست‌های متهم به مشارکت و نظارت بر انجام ده‌ها عملیات تروریستی به شمار می‌رود

منبع: رکنا
  • سیدجعفرکاظمی ارسالی در

    آیا داعشی تروریست راباید دستگیر ودرزندان از او پذیرائی کرد ؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...