|
کدخبر: 166811

واکنش معنادار خطیب زاده درباره خبر مذاکرات ایران و عربستان

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اخبار منتشر شده در خصوص گفت‌وگوی ایران و عربستان گفت: ایران همواره از گفت‌وگو با پادشاهی سعودی استقبال کرده و آن را به نفع مردم دو کشور و صلح و ثبات منطقه‌ای دانسته و ادامه خواهد یافت.

سیاست داخلی واکنش معنادار خطیب زاده درباره خبر مذاکرات ایران و عربستان

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وزیر خارجه پاکستان، چهارشنبه در تهران

خطیب‌زاده به نشست کمیسیون مشترک برجام که در وین در حال برگزاری است، اشاره کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: دیروز آقای ظریف سفرش را به اندونزی آغاز کرد و امروز ملاقات‌هایشان در حال انجام است.

این دیپلمات ارشد ایرانی بیان کرد: چهارشنبه میزبان وزیر خارجه پاکستان در تهران خواهیم بود.

واکنش وزارت خارجه به خبر گفت‌وگوی ایران و عربستان

خطیب‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره گفت‌وگوی ایران و عربستان در بغداد اظهار داشت: ما هم این گزارش‌های رسانه‌ای و مطبوعاتی منتشر شده را دیدیم. نقل قول‌های متضادی منتشر شده است. ایران همواره از گفت‌وگو با پادشاهی سعودی استقبال کرده و آن را به نفع مردم دو کشور و صلح و ثبات منطقه‌ای دانسته و این ادامه خواهد یافت.

اهداف سفر ظریف به اندونزی

وی درباره اهداف سفر ظریف به اندونزی هم گفت: سفر ظریف در راستای گسترش مناسبات از قبل در دست اجرا بود و ظریف از دیپلماسی رمضان بهره خواهد برد.

دستاوردهای سفر آیت الله رئیسی به عراق

سخنگوی وزارت خارجه سفر آیت الله رئیسی به عراق را موفق خواند و افزود: آزادی و انتقال زندانیان به ایران برای گذراندن محکومیت در زندان‌های ایران پس از این سفر صورت گرفت. زندانیانی در اقلیم کردستان است که در تلاش هستیم در چارچوب گفت‌وگوهای انجام شده در این سفر به ایران منتقل شود.

وضعیت گفت‌وگوها در وین

خطیب‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره نشست‌های جاری در وین نیز اظهار داشت: در مسیر درستی هستیم و پیشرفت‌هایی حاصل شده ولی این گونه نیست که به مرحله نهایی رسیده باشیم. سعی کردیم متون خود را ارائه کنیم و از طرف مقابل خواستیم سریعا وارد مصادیق و متون مشترک بشود. هر چه زودتر این اتفاق بیفتد ما بهتر می‌توانیم به نتیجه فکر کنیم. الان خیلی زود است به آن فکر کنیم. الان در مرحله‌ای هستیم که باید گفت‌وگوها در موضوعات سختی صورت بگیرد. عجله‌ای نداریم و آن چه مهم است در چارچوب فرمایشات رهبر معظم انقلاب و منافع مردم حرکت کنیم.

وی گفت: تا به امروز گفت‌وگوها در مسیر درستی حرکت کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره فهرست تحریم‌های تهیه شده در مذاکرات وین و این‌که آیا طرف‌های مقابل آن را پذیرفته‌اند نیز گفت: جزییات گفت‌وگوها در وین شاید به نوعی که فرمودید نباشد. در این‌جا نیستم که گفت‌وگوها را در فضای عمومی جلو ببریم. ایران در چارچوب کمیسیون مشترک برجام نظرات خود را به صورت قاطع در چارچوب سیاست‌های نظام بیان کرده است.

آخرین وضعیت دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول

وی گفت: تا امروز به نقطه مشخصی درباره دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول نرسیده‌ایم.

 

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...