|
کدخبر: 155888

لغو تحریم ها نقشه راهی برای حرکت دولت است

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت تعامل دولت و مجلس در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت که این قانون آنچه را وی کوتاهی دولت در انجام اقداماتی که برای احقاق حقوق ملت ایران باید انجام می داد خواند جبران کرد.

سیاست داخلی لغو تحریم ها نقشه راهی برای حرکت دولت است

فریدون عباسی دوانی در نشست خبری در حاشیه جلسه علنی نوبت دوم امروز(سه شنبه) مجلس، بیان کرد: تحریم‌هایی که قرار بود به واسطه برجام برداشته شود در دوران ترامپ افزایش یافت و طرف مذاکره کننده به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد در حالی که جمهوری اسلامی تمام تعهدات خود را اجرا کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: دشمن تلاش دارد امتیاز دستاوردهای بومی را از جمهوری اسلامی ایران بگیرد، در همین راستا مجلس تلاش کرد با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اقداماتی که دولت برای احقاق حقوق ملت ایران باید صورت می داد را جبران کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها نقشه راهی برای حرکت دولت دانست است. در ابتدای کار، دولت تلاش کرد اجرای این قانون را به تعویق بیندازد و به امید انتخابات آمریکا بود؛ بعد از آن نیز با امضای بیانیه مشترکی میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی کشورمان قصد داشت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی، به کشورهای طرف مذاکره کننده ۳ ماه فرصت بدهد که ما آن را قبول نداریم و توقف اجرای پروتکل الحاقی باید از زمان تعیین شده در قانون صورت گیرد. طرف مذاکره کننده به دنبال خریدن زمان است تا ما به زمان انتخابات برسیم و از شرایط به نفع خود سوءاستفاده کند که ما این اجازه را نمی دهیم.

وی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت رهبر معظم انقلاب از قانون مجلس که فرمودند باید با دقت اجرا شود، عنوان کرد: قرار است طی هماهنگی های به عمل آمده با وزیران و مسئولان دستگاه های ذیربط جلساتی در خصوص اجرای مصوبه مجلس داشته باشیم تا صدای واحدی از سوی دو قوه شنیده شود و همراه و هم‌افزایی مجلس و دولت دیده شود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...