|
کدخبر: 195122

احداث ۴۰ شهرک مسکونی جدید+جزییات

معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات ساخت ۴۰ شهرک مسکونی در ۱۴ استان کشور،‌گفت: ۲ شهرک مسکونی با جمعیت‌پذیری ۵۵ هزار نفر در تهران احداث می‌شود.

راه و مسکن احداث  ۴۰ شهرک مسکونی جدید+جزییات

حبیب‌الله طاهرخانی با اشاره به برنامه ریزی برای تامین زمین ساخت مسکن در سراسر کشور، اظهار کرد: در این راستا شرکت عمران شهرهای جدید در ۱۴ استان کشور احداث  ۴۰ شهرک را در در دستور کار و مطالعه دارد.

وی در این باره توضیح داد: در استان تهران تعداد ۲ شهرک با مساحت ۱۴۳۸ جمعیت پذیری ۵۵ هزار نفر و  واحد پذیری ۱۶۶۷۰ واحد در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان این‌که در استان البرز نیز یک شهرک به مساحت ۳۰۰ هکتار و جمعیت پذیری ۲۶ هزار نفر با تعداد واحد ۷۸۸۰ در دستور کار است، افزود: در استان اصفهان یک شهرک به مساحت ۱۴۵۹ هکتار، جمعیت پذیری ۲۹ هزار نفر و پذیری ۸۷۹۰ واحد، در استان‌های فارس و خراسان جنوبی نیز به ترتیب  ۷ و یک شهرک در دست مطالعه قرار دارد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با یادآوری این‌که در استان کردستان یک شهرک (نیشتیمان) با مساحت ۴۰۳ هکتار جمعیت‌پذیری ۲۷۰۰۰ و واحدپذیری ۸۱۸۰ واحد عملیاتی شده است،‌گفت: در استان مازندران ۱۰ شهرک برای شش شهرستان با مساحت ۷۳۷ هکتار، ۶۰ هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت‌پذیری و ۱۸۲۱۰ واحد در دستور کار قرار دارد.

طاهرخانی بیان کرد: در گلستان ۷ شهرک در ۷ شهرستان این استان به مساحت ۱۸۲۰ هکتار، جمعیت پذیری ۸۸۵۰۰ نفر برای ساخت ۲۶ هزار و ۸۲۰ واحد احداث خواهد شد.

وی با اشاره به این که در آذربایجان شرقی ۲ شهرک احداث می‌شود، اضافه کرد: در این استان یک شهرک در دست مطالعه است و شهرک دیگر با مساحت ۲۶۹ هکتار ، جمعیت پذیری ۲۵۸۰۰ نفر و واحدپذیری ۷۸۲۰ واحد احداث می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:‌ در استان هرمزگان ۲ شهرک، کرمان یک شهرک و اردبیل یک شهرک به ترتیب با مساحت ۸۶۵ هکتار، ۳۵۰ هکتار و ۲۸۵ هکتار احداث خواهد شد.

طاهرخانی با بیان این‌که جمعیت‌پذیری این سه شهر مجموعا ۷۵ هزار و ۸۵۲ نفر است، اظهار کرد: در استان یزد ۳ شهرک و سمنان یک شهرک احداث می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...