|
کدخبر: 173872

خبری خوش برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران

تفاهم نامه همکاری سه جانبه فی مابین اتاق تعاون ایران و معاونت‌های فرهنگی اجتماعی و امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی امروز در اتاق تعاون ایران به امضا رسید.

راه و مسکن خبری خوش برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران

 تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه اتاق تعاون ایران و معاونت‌های فرهنگی اجتماعی و امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز با حضور «بهمن عبداللهی» رئیس اتاق تعاون ایران، «محمد کبیری» معاون امور تعاون و «ابراهیم صادقی فر» معاون امور فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از معاونین اتاق تعاون و وزارتخانه در اتاق تعاون ایران امضا شد.

عبداللهی با اشاره به ماموریتی که به اتاق تعاون ایران و وزارت تعاون در راستای تامین مسکن کارگری داده شده است، بیان داشت: این ماموریت با هم افزایی و کمک دو مجموعه در قالب این تفاهم نامه همچنین همدلی و همراهی به نتیجه خواهد رسید و تعداد زیادی از کارگران کشور صاحب مسکن مناسب شده و مشکل مسکن آنها حل می شود.

رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: مقدمات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی تا حد زیادی فراهم شده است و آمادگی شروع پروژه در ۲ استان از این لحظه وجود دارد. رئیس اتاق تعاون ایران ابراز امیدواری کرد که تا قبل از اتمام دولت، عملیات اجرایی ساخت مسکن کارگری به نقطه قابل قبولی برسد.

کارگران تحت شدیدترین فشار های اقتصادی هستند

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم بیان داشت: کارگران تحت شدیدترین فشار های اقتصادی هستند و جزء اقشار آسیب پذیر و نیازمند هستند. وی ابراز امیدواری کرد: تلاش می کنیم که با کمک های دولتی و غیر دولتی برای  تامین نیاز اصلی کارگران که مسکن است، تسهیل گری صورت گیرد و بتوانیم ذغدغه آنها را کم کنیم.

کبیری با اشاره به اینکه کارهای بزرگی برای تامین مالی صورت گرفته است افزود: بانک توسعه تعاون مبلغ ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری با اولویت مسکن کارگری در نظر گرفته است که ظرفیت خوبی محسوب می شود.

اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار ریل گذاری همیشگی برای مسکن کارگری خواهد بود

 معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشکر از همدلی، همکاری هر دو مجموعه، در این مراسم اظهار داشت: اتفاقات خوبی در حوزه مسکن در سالهای اخیر صورت گرفته است و این نشان می دهد که با همدلی و ایجاد هم افزایی می توانیم مشکلات زیادی را حل کنیم که تامین مسکن کارگری از این دست بود. وی با اشاره به اینکه ضعیف ترین اقشار، جامعه هدف این پروژه هستند، ادامه داد: ظرفیت وزارت تعاون و محدود است و نیاز به همکاری همه عوامل دارد. وی با اشاره به پیگیری ها و تلاش های اتاق تعاون ایران در این خصوص گفت: به زودی شاهد کلنگ زنی این پروژه ها خواهیم بود.

صادقی فر همچنین از اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار خبر داد و گفت: اصلاح ماده ۱۴۹ قانون کار ریل گذاری همیشگی برای مسکن کارگری خواهد بود، در حال حاضر متن تبصره اصلاح شده و در کمیسیون اقتصادی است و با تصویب اصلاح این ماده، ریل گذاری مسکن کارگری صورت خواهد گرفت.

گفتنی است، برنامه ریزی، تدوین و ارائه سیاست‌های اجرایی و عملیاتی به منظور بهره گیری از کلیه ظرفیت‌ها و امکانات و توانمندی‌های موجود طرفین تفاهم نامه جهت ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، مهمترین محور این تفاهم نامه است.

منبع: ایرنا
 • غ س ارسالی در

  مگراقا زاده ها ومحتکرین وحمایت کنندگان م حتکرین (بایداعدام) میگذارندقشرفقیروسالم کشور اب خوش ازگلویشان پایین رود.

 • ناشناس ارسالی در

  همش دروغه به خاطر انتخاباته

 • احمد ارسالی در

  قطعا" بدانید که این هم یک دکانی برای یک عده خاص باز شده که با این معاملات به نوایی برسند ما بازنشسته های تامین اجتماعی عینا" با پوست وگوشت واستخوان بی عدالتی واحجاف این صندوق را در حق خود دیدیم و هر حرکتی صورت گیرد فقط برای رسیدن به نوای یک عده است خدا کند مسئول ارشد این صندوق خیر از زندگی نبینند .انشاءاله تعالی

 • پ ن ش ارسالی در

  باسلام واحترام در این طرح اگر اجرا شود س ن افراد باز نشسته مورد توجه قرار گیرد شا ید قبل از مردن صاحب خانه ای قسطی بشوند

 • عباس ارسالی در

  کاش آنچه که حق یک کارگر و کارمند هست رو میدادن امروز یخچالی رو پرسیدم که ۵۸ میلی ون بود در حالی که حقوق منه کارمند ۵ میلی ون ، قبلا این یخچال رو ۳۵۰۰ خریداری کردم که حقوق بنده ۲ میلیون تومان بود ، ناحقی را حساب کنید و بدانید که حقوق بگیران نب اید زیر ۳۰ میلیون حداقل دریافتی داشته با شند اما کو گوش شنوا باز دم انتخابات و رو نق های دروغ !!!

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...