|
کدخبر: 160229

زلزله زدگان سی سخت چقدر کمک بلاعوض گرفتند؟

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هیات وزیران ۴۲۰ میلیاردتومان برای پرداخت تسهیلات و بازسازی سی‌سخت مصوب کرد از پرداخت ۸ میلیاردتومان بلاعوض به زلزله‌زدگان خبر داد.

راه و مسکن زلزله زدگان سی سخت چقدر کمک بلاعوض گرفتند؟

علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که امروز ۲۴ اسفند به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است تا به بخشی از مشکلات زلزله‌زدگان آن استان به ویژه سی‌سخت رسیدگی کند اظهارکرد: با وقوع زلزله سی‌سخت به بزرگی ۵.۶ که ۲۹ بهمن به وقوع پیوست تیم‌های ارزیاب به شناسایی واحدهای تخریبی و تعمیراتی پرداختند که نتایج حاکی از تخریب یکهزار و ۲۶۰ واحد و آسیب به ۲ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی داشت.

همچنین در ارزیابی‌ها ۲هزار و ۳۰۰ واحد نیز معیشتی تشخیص داده شد که بر اساس آن تسهیلاتی از هیات وزیران برای کمک به زلزله‌زدگان اخذ شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تصویب ۴۲۰ میلیارد تومان اعتبارات برای زلزله‌زدگان استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه پنج اسفند امسال در هیات وزیران خبر داد و در بیان جزییات آن، اعلام کرد: براساس مصوبه هیات وزیران ۲۷۰ میلیاردتومان تسهیلات برای واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی، ۱۳۰ میلیاردتومان تسهیلات بلاعوض برای واحدهای احداثی، تعمیری، معیشتی و اسکان موقت، ۲۰ میلیاردتومان اعتبار عمرانی برای استان زلزله‌زده کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافت.

تابش تصریح کرد: در مدت زمان کمتر از یکماه از زلزله با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تمامی واحدهایی که در زلزله تخریب و یا دچار آسیب شدند پرونده تشکیل شده است. همچنین نیمی از واحدهای احداثی شهری جهت صدور پروانه به شهرداری‌ها معرفی شدند.

وی از دیگر کمک‌های بنیاد مسکن به زلزله‌زدگان استان کهگیلویه و بویراحمد را تخصیص یکهزار تن میلگرد، یکهزار تن سیمان برشمرد و توضیح داد: تاکنون برای ۵۰۰ واحد احداثی و۴۰۰ واحد تعمیراتی مبلغ ۸ میلیاردتومان بلاعوض پرداخت شده است.

به گفته تابش، هم اکنون ۱۵۰ دستگاه ماشین‌آلات جهت انجام آوار برداری فعال هستند و عملیات آواربرداری ۲۰۰ واحد به اتمام رسیده است.

گفتنی است، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ ساعت ۲۲ چهارشنبه شب ۲۹ بهمن امسال در شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد به وقوع پیوست که اگرچه تلفات جانی نداشت اما به تعداد بی‌شماری از واحدهای مسکونی آسیب وارد کرد.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر