|
کدخبر: 159949

سال آینده ۴۰۰ هزار خانه ساخته و نوسازی می شود

شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به تلاش مجلس برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و احیای بافت‌های فرسوده گفت: تکلیف دولت برای احداث و نوسازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال آینده با کمک ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی یکی از قوی‌ترین بندهای لایحه بودجه ۱۴۰۰ است که مجلس با تصویب آن گامی بلند در مسیر رونق بخشی به بازار مسکن برداشت.

راه و مسکن سال آینده ۴۰۰ هزار خانه ساخته و نوسازی می شود

اقبال شاکری، با اشاره به تلاش مجلس برای تکمیل واحدهای مسکن مهر و احیای بافت‌های فرسوده گفت: مجلس شورای اسلامی در راستای احیای بافت‌های فرسوده با بند الف تبصره (۱۸) در لایحه بودجه ۱۴۰۰موافقت کرد که بر اساس احداث و نوسازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال آینده کلید خواهد خورد؛ این بخش مهم بند لایحه بودجه ۱۴۰۰ درمورد مسکن است، از طرفی هم ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانک‌ها باید به این موضوع اختصاص پیدا کند و یقینا با اجرای آن شاهد اتفاقات خوبی در حوزه مسکن خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس در ادامه اضافه کرد: همچنین در تبصره‌ی دیگری برای بازسازی بافت‌های فرسوده شهری و کمک به تکمیل مسکن مهر هم در ساخت واحدها و هم احداث زیرساخت‌هایی مانند مدرسه، پایگاه بسیج، نیروی انتظامی، کتابخانه، مسجد و درمانگاه اعتبارات، زمین و تسهیلات مناسبی پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تقویت مسکن مهر تلاش کردیم وضعیت آن از شرایط فعلی خارج شده و تا پایان سال آینده تمامی مسکن‌های مهر تحویل مردم داده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به حمایت‌های مجلس از حوزه مسکن، گفت: مجلس برای مسکن محرومان و خانواده‌های پرجمعیت مواردی را به صورت خاص پیش‌بینی کرده است. امیدواریم با اجرای این موارد بازار مسکن رونق پیدا کرده و در عرضه و تقاضا تعادلی ایجاد شود.

 این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پرداخت تسهیلات مسکن توسط بانک‌های عامل و کوتاهی بانک مرکزی تصریح کرد: بر اساس گزارش دیوان محاسبات ۳۰ درصد احکام در سال گذشته اجرایی نشد از این رو از هم اکنون به مسئولان اجرایی در خصوص اجرای دقیق قوانین مجلس و لایحه بودجه اخطار می‌دهد که اگر دولت در زمان باقی مانده خود و دولت بعدی در زمان مسئولیتش به آن عمل نکرده و ترک فعل کنند، شدیدا برخورد خواهد شد. اجازه نمی‌دهیم رویه‌های گذشته در عدم اجرای قوانین ادامه پیدا کند.

منبع: خانه ملت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...