|
کدخبر: 154838

قیمت عوارضی آزادراه غدیر مشخص شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه غدیر روز ۱۳ رجب امسال افتتاح می‌شود، گفت: نرخ عوارضی آزادراه غدیر برای سواری‌ها ۲۵ هزار تومان تعیین شد.

راه و مسکن قیمت عوارضی آزادراه غدیر مشخص شد

صبح امروز وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، رئیس پلیس راهور ناجا و استانداران استان‌های البرز، قزوین و مرکزی از آزادراه تکمیل شده کنارگذر آزادراه جنوبی تهران بازدید کردند.

در حاشیه این مراسم وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران درباره پروژه آزادراه غدیر اظهارکرد: آزادراه غدیر از پروژه‌های پر افتخار کشور است که با سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، توسط شرکت‌های داخلی و با تجربه ساخته شده است.

وی ادامه داد: طول این مسیر آزادراهی ۱۵۸ کیلومتر از آبیک قزوین تا گرمسار است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی مسیر می‌شود، کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران-کرج-قزوین را از دیگر مزایای تکمیل این آزادراه عنوان کرد و گفت: اتصال به ۵ آزادراه دیگر یکی از ویژگی‌های آزادراه غدیر است.

اسلامی افزود: این مسیر آزادراهی بخشی از کریدور ترانزیتی شرق و غرب است و از ایده تا طراحی و ساخت و بهره‌برداری همه در این دولت انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه است.

وی بیان کرد: این پروژه رکورد پیشرفت سالانه پروژه‌های عمرانی و زیرساختی را زد، پیش از این بالاترین رکورد در پیشرفت پروژه‌های عمرانی و زیرساختی ۹ درصد در سال بود اما امروز و در این پروژه به رقم پیشرفت ۲۰ درصدی رسیدیم.

وی گفت: مراسم افتتاح این پروژه روز ۱۳ رجب مقارن با میلاد امیرالمومنین است.

وی درباره نرخ عوارضی آزاد راه غدیر گفت: نرخ عوارضی برای خودروهای سواری ۲۵ هزار تومان و برای تریلی ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...