|
کدخبر: 146986

ترافیک کرج کمتر خواهد شد

خادمی با بیان اینکه مدیریت شهری کرج با احداث بزرگراه شمالی کار بزرگی برای روان‌سازی ترافیک انجام داده، افزود: افتتاح این بزرگراه بخش عمده‌ای از ترافیک کرج را روان‌سازی خواهد کرد.

راه و مسکن ترافیک کرج کمتر خواهد شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت پروژه‌های عظیم راه‌سازی در استان البرز اعلام کرد که از اواخر امسال با افتتاح بخش دیگری از پروژه‌ها، گره‌های ترافیکی این استان از جمله کلانشهر کرج به‌تدریج گشوده می‌شود.

خیرالله خادمی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از آزاد راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال شهر کرج که عزیزاله شهبازی استاندار البرز و مدیران شهری کرج حضور داشتند، بیان کرد: یکی از پروژه‌های اصلیراه‌سازی کشور آزاد راه آبیک – چرمشهر است که کمتر از ۲ ماه آینده زیر بار ترافیک می‌رود.

وی با اشاره به اعتبار اختصاصی هشت تا ۱۰ هزارمیلیارد تومانی آزاد راه آبیک – چرمشهر ادامه داد: این پروژه مراحل نهایی خود را طی می‌کند و با افتتاح آن بخش عمده‌ای از ترافیک استان البرز روان‌سازی خواهد شد.

آزاد راه آبیک – چرمشهر به طول ۱۵۸ کیلومتر بین استان‌های قزوین، البرز و تهران در دست ساخت قرار گرفته است که در واقع کمربند جنوبی استان‌های البرز وتهران محسوب می‌شود.

خادمی به وضعیت آزاد راه شهید حاج قاسم سلیمانی در شمال کرج اشاره کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل این پروژه اعتباری اختصاص داده که در اختیار شهرداری کرج قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود تا طی شدن مراحل اداری و بانکی این اعتبار، استانداری البرز و مدیریت شهری کرج از منابع داخلی پروژه را پیش ببرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: چندی پیش بخشی از اعتبار اختصاصی وزارت راه و شهرسازی برای این آزاد راه به حساب بانک واریز شد اما به سبب مشکلات بانکی برگشت خورد.

خادمی گفت: در مجموع بخشی از اعتبار این بزرگراه برعهده وزارت راه و شهرسازی است که به طور قطع تامین خواهد شد و مدیریت شهری کرج نگران این موضوع آن نباشند.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری کرج با احداث بزرگراه شمالی کار بزرگی برای روان‌سازی ترافیک انجام داده، افزود: افتتاح این بزرگراه بخش عمده‌ای از ترافیک کرج را روان‌سازی خواهد کرد.

خادمی افزود: اکنون شرکت پیمانکاری بزرگراه شمالی کرج حدود ۶۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که باید با کسب درآمد مناسب تامین شود.

بزرگراه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به طول ۱۷.۵ کیلومتر، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب این کلانشهر متصل می‌کند.

عملیات احداث این بزرگراه تیرماه سال ۹۵ آغاز شده و قرار است تا ژایان امسال بخشی از آن زیر بار ترافیک برود.

اواخر سال گذشته و اوایل امسال با افتتاح خط یک آزاد راه تهران - شمال به طول ۳۲ کیلومتر و ادامه آزاد راه شهید همت به طول ۱۴ کیلومتر حدود ۲۵ درصد ترافیک البرز کاهش یافت.

منبع: ایرنا

ارسال نظر