کدخبر: 106908

رهن کامل مسکن در شمال تهران چقدر است؟

بازار اجاره آپارتمان‌های شمال تهران با عرضه تعداد قابل‌توجهی واحد با بهای پیشنهادی در قالب «رهن کامل» روبه‌رو شده است که اگرچه برخی از آنها در محدوده قیمت مورد انتظار نیستند، اما در بسیاری از فایل‌های موجود، عرضه رهن کامل با قیمت نسبتا مناسب نیز مشاهده می‌شود.

راه و مسکن رهن کامل مسکن در شمال تهران چقدر است؟

مستاجران مناطق شمالی تهران به ویژه مناطق لوکس یک، سه و بخش‌هایی از منطقه ۲، عموما به پرداخت اجاره ماهانه چند میلیون تومانی ناگزیر هستند، چراکه پرداخت رقم ودیعه آپارتمان‌های شمال تهران از استطاعت بسیاری از مستاجران خارج است. در عین حال عرضه آپارتمان‌های رهن کامل مشتریان خاص خود را در این مناطق دارد.

بررسی بهای پیشنهادی رهن کامل آپارتمان‌های عرضه شده در بازار اجاره سه منطقه شمالی شهر نشان می‌دهد به‌طور میانگین در محله‌های مصرفی و آپارتمان‌های با امکانات متوسط، مبلغ ودیعه مترمربعی ۳ تا ۴ میلیون تومان اعلام می‌شود؛ اما این به معنای محدود بودن دامنه قیمت به این بازه نیست؛ بلکه قیمت‌های پایین‌تر و بالاتر نیز در بازار اجاره متداول است. آپارتمان‌های فاقد امکانات یا با امکانات حداقلی در شمال تهران که عموما سن بنای حدود ۲۰ سال یا قدری کمتر و بیشتر دارند، با قیمت‌های مناسب‌تر عرضه شده‌اند و بعضا زیر سه میلیون تومان به ازای هر مترمربع، برای رهن کامل قیمت‌گذاری شده‌اند. به‌عنوان مثال واحد ۸۵ مترمربعی در خیابان کریمی واقع در محله قیطریه، به بهای مترمربعی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار اجاره عرضه شده است.

در عین حال قیمت‌های بالاتر از مترمربعی ۴ میلیون تومان و بعضا تا ۷ میلیون تومان نیز در مورد آپارتمان‌های فوق لوکس با امکانات مضاعف نظیر استخر، سالن بدن‌سازی، روف گاردن و نظایر آن در برخی از محله‌های سه منطقه شمالی تهران متداول است. با توجه به دامنه فوق‌العاده متنوع قیمت‌های پیشنهادی رهن کامل، توصیه واسطه‌های ملکی به متقاضیان اجاره در شمال شهر این است که تناسب بین امکانات و موقعیت ملک با رقم پیشنهادی موجر را به دقت بسنجند و مطلع باشند که طیف قیمت‌ها در محله‌های مصرفی، نیمه‌مصرفی و لوکس در این سه منطقه با یکدیگر متفاوت است.

رهن

 

 

منبع: دنیای اقتصاد
  • علی ص ارسالی در

    یکی از بهترین روشهای قیمت گذاری که می توان پیشنهاد داد قیمت گذاری منطفه ای است که شهرداری با زمین شهری یعنی سازمان مسکن باتفاق یکدیگر اگر نطارت مجلس هم باشد خوب است )قیمت منطقه ای زمین وملک انوقت خواهید دید که چه مقدار قیمتها می شکند از طرفی شهرداریها می توانند در زمان خرید وفروش ملک مالیات را هم دریافت کنند و برای کنترل قیمت این دستورالعمل را نیز به بنگاهداران مسکن ابلاغ کنید تا بر اساس ان قیمت اجاره بها هر منطقه مشخص شده وقولنامه تنطیم شود ویک نسخه از ان به اداره دارایی تحویل گردد

ارسال نظر