|
کدخبر: 158790

زمان اجرای رتبه‌بندی معلمان از زبان حاجی میرزایی

وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه همه راه‌های غیراصولی جذب معلم مسدود شد گفت: "فقط آزمون" تعیین کننده خواهد بود.

دیگر رسانه99 زمان اجرای رتبه‌بندی معلمان از زبان حاجی میرزایی

محسن حاجی‌میرزایی در دیدار با معلمان منتخب استان آذربایجان شرقی که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه معلمان جزو برجسته‌ترین اقشار جامعه هستند و به عنوان گروه مرجع، مورد اعتماد و احترام جامعه هستند، اظهار داشت: همه مشاغل برای زندگی بهتر تلاش می‌کنند، ولی معلم وظیفه تربیت همین انسان‌ها را بر عهده دارد که شرافتی بالاتر از این نیست.

وی با بیان اینکه همه پیشرفت‌ها متکی بر انسان‌ها و پیشرفت انسان متکی بر معلمین است، افزود: کیفیت نیروی انسانی نتیجه تلاش معلمین است که می‌توانند آینده را با این تلاش شکل دهند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برای داشتن جامعه موفق، نقش آفرینی معلمان باید تقویت شود، گفت: مسئولیت معلم بسیار سنگین است و خطای سهوی یا عمدی معلم در زندگی دنیوی و اخروی افراد موثر است.

وی مجموعه ماموریت‌های معلمین را دارای مخاطره و چالش جدی دانست و ابراز داشت: فرآیندهای گذشته فاقد کارایی است و نیازمند راه‌های جدید و ابتکارات جدید هستیم. سامانه شاد یکی از راه‌های نوین برای آموزش نوین بود که سربلند شدیم.

حاجی‌میرزایی با بیان اینکه امروز عرصه‌ای فراهم شده که معلم و ابتکاراتش دیده شود و در معرض داوری عمومی قرار گیرد، گفت: امروز کلاس ۲۰ یا ۳۰ نفری مخاطب میلیونی دارد و این نقطه اعتلا و یک سکوی پرش بزرگ برای جامعه معلمین ایران است، ضمن اینکه زمینه‌های آموزش حین خدمت معلم هم به شدت افزایش یافته است و این برای کشف استعدادها و تقویت توانمندی‌ها بسیار مفید است.

وی با اشاره به اینکه یک جامعه پویا و توانمند جامعه‌ای است که به سرعت موقعیت خود را یافته و نقش آفرینی می‌کند، خاطر نشان کرد: معلمان در این آزمون سربلند شدند و باید بیشتر برای بهبود بیش از این تلاش کنیم. وقایع دوره کرونا در تاریخ جهانی ثبت خواهد شد بنابراین باید با خلق رویدادهای خلاقانه، تصویر زیبایی از جامعه فرهنگیان به ثبت برسد.

وزیر آموزش‌وپرورش، در ادامه، نظام تعلیم و تربیت را دارای چالش‌هایی دانست و گفت: نباید این مخاطرات در طول مسیر برای رسیدن به مقصد، منجر به توقف شود. مهم‌ترین مسئله آموزش و پرورش، مسئله نیروی انسانی است و عنصر بی بدیلی است که آرامش ، امنیت و معیشت و آموزشش برای ما مهم بوده و گام‌های بلندی برای بهبود وضعیت برداشتیم.

وی با بیان اینکه در ده سال گذشته ۵۰ درصد معلمان ورودی آموزش و پرورش از مسیرهای مختلف بوده که بدون انتخاب درست، رشته تحصیلی نامرتبط و جنسیت با محل تدریس تناسب نداشته، تصریح کرد: این اتفاق، یک ضربه کاری به نهاد معلم است، لذا از شورای انقلاب فرهنگی مصوبه گرفتیم که ورودی به آموزش‌وپرورش فقط از مسیر قبولی در آزمون سراسری و دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است، همه راه ها مسدود شد تا معلم با کیفیت وارد مدارس شوند.

حاجی‌میرزایی، ادامه داد: در یک دوره ۲۵۷۰۰ نفر، در یک دوره ۲۸۰۰۰ نفر و در یک دوره ۳۰۰۰۰ نفر ساماندهی شدند، نیروها را تعیین تکلیف کردیم تا وضعیتشان روشن شود. هر کسی تا قبل از ۹۲ وارد سیستم شده بود، تعیین تکلیف شد که کمتر از ۳۰ هزار نفر باقیمانده و به زودی حل خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بعد از سال ۹۲ معلم جدیدی در قالب‌های مختلف حق‌التدریسی و شرکتی و... نگرفتیم، ابراز داشت: هر کسی به هر طریقی وارد آموزش و پرورش شده باید در آزمون رقابت کند و متناسب با رشته و شغلش انتخاب شود تا به معلم با کیفیتی دست یابیم.

وزیر آموزش‌وپرورش از تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در جلسه شب گذشته هیئت دولت خبر داد و گفت: لایحه رتبه بندی بسیار پیچیده بود که تمام مسیر تا صحن هیئت دولت با قید فوری پیش رفت و هیچگاه در نوبت نرفت که اگر در سیر بروکراسی و نوبت میرفت، بیش از یکسال زمان می‌برد، لذا خارج از نوبت بررسی و تصویب شد.

وی ادامه داد: دیشب در هیئت وزیران تصویب شد و به مجلس رفت و اعتبارش در بودجه ۱۴۰۰ دیده شده تا پس از تصویب اجرا شود. این لایحه بر مبنای ۵ رتبه است که هدف ما دست یافتن به معلم با کیفیت است.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه در رتبه بندی به مدرک امتیاز نمی دهیم چراکه در ابتدای استخدام این مسایل لحاظ شده است، افزود: بر اساس این لایحه فقط به کیفیت معلم نمره می‌دهیم.

منبع: تسنیم
 • علی فضلی ارسالی در

  جناب آقای به اصطلاح وزیررررررررررررررررر ر
  معلمی که مدرک عالی دارد بدان، کی فیت عالی هم دارد.

  • ناشناس ارسالی در

   با یلام. البته این یک جنبه است. ممکن است معلمی ما مدرک دانشگاهی پائینتر قدرت بیا ن و انتقال مطالب بهتری داشته باشد و از ط رفی بهتر بتواند ارتباط لازم را بادانش آم وزانش برقرار کند.لنده به عینه دیده ام گا ها عزیزانی که دغدغه ادامه تحصیل و گرفتن مدارک دانشگاهی بالاتر را دارند وقت کمتری نیز برای دانش آموزان میگذارند. چون تحصی ل و تدریس همزمان خود یک معضل میشود گاهی. با احترام

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا که پس بااین اصول که شماتعیین می‌کن ی مابیچارهاکه پنج سال بدون مزدپیش دبستان ی جون کندیم بریم بمیریم ...........این م شکل مانیست که معلم درهررشته ایی روده سال پیش جذب کردین .که حتی سوادخواندن ونوشتن رونداشتن بارشته های آبخیزداری و حسابدار ی روجذب کردین .خواهشابه فکرباشین مملکت ا یران رونابودکردین چه وضعشه خداخودش رحم ک نه........

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام، کلا یا از این ور بوم میفتین یا از اون ور، اخه چرا یکم عدالت رو در نظر نمیگیرین،همینطوری هر کسی بارهر رشته ای رو به عنوان معلم گرفتن خیلی اشتباهه و این که معلمی شغل شریفیه و باید با اصول خاص معلم انتخاب بشه درست ولی به فکر کسایی هم باشین که چندین ساله تو مدارس غیرانتفاعی و بعد خرید خدمات و... تحربه کسب کردن و با حقوق کم به فرزندان این مملکت خدمت کردن و حتی خیلی بهتر و بیشتر از بعضی معلم های رسمی کار کردن و الان ممکنه تو ازمون موفق نشن تکلیف اونا چیه؟ اگه اینطوریه که وزرا و نمایندگانم بعد از انتخاب شدن ازمون بدن ببینم کدومشون قبول میشن، ضمن اینکه، معلمی اول یک هنره دوم عشق به اموختن و سوم یک شغل که ازمون های بی سر و ته هیچ کدوم از اینا رو مشخص نمیکنه تازه این با احتساب اینکه ازمون کاملا سالم برگزار بشه و باز پارتی بازی های مختلف سهم ماها رو که سوابق 15 ساله داریم از بین نبره.برای تصمیم گیری باید خودت رو جای تمام افراد بتونی بزاری و همه جانبه تصمیم گیری کنی.

 • علی ارسالی در

  آفرین وزیر. آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست کسانی که در دوره دبیر
  در دان شگاه معتبر درس نخونده .یعنی دانش آموز خو ب نبوده. چطور معلم خوب میشه

 • بلال ارسالی در

  همین مونده بود به معلم نمره بدن. حالا کی به شما نمره میده

 • جبرئیل اصغری ارسالی در

  کسی نیست به این بی شعور بفهماند که شما خ یلی غلط می کنید کسی را که از اول کار کیف یت معلمی ندارد،به کار میگیرید.
  بند ه از این که به آقای روحانی در دور دوم ری است جمهوریش رأی دادم بسیار پشیمانم و به خاطر جسارتهایی که اخیرا به شخص ایشان می شود خیلی خیلی خوشحال هستم.
  چون بسی ار انسان قدرناشناس و نمکدان شکن و در حق ما معلمان تنگ نظر بودند و هستند.
  خ وب برای ما فیلم بازی کرد.
  و خدا هم خوب ثمره ی سیاست ورزی ماکیاولیانه ش را می دهد و انشالاه آنگونه که احساس می شود ،خواهد داد.

 • ناشناس ارسالی در

  متاسفانه بعضی ها به آموزش پرورش به مانند یک بنگاه کار یابی وکمک معیشتی نگاه مکنند که باید از طریق ان زندگی کنند آموزش پرورش باید نیرو ی آموزش د یده با مدرک تخصصی در دوره مخصوصا ابت دایی جذب کند چون وظیفه این نهاد پرورش نسل آینده است وخیلی مهم است

 • مهدی ارسالی در

  سلام ، بی زحمت اگه وقت کردید یه فکری واسه حقوق ما خدماتیها و سرایداران مدارس هم بکنید که توی هیچ شرایطی و افزایشی شامل ما بدبختها نمیشه . ممنون میشم پیگیری کنید .

 • ناشناس ارسالی در

  حتما اینقدر تبصره و قانون بزارن که به هر فرهنگی یک تومن هم اضافه نشه..بعد بگن شم ا کیفیت کاری نداشتید یعنی کتاب ننوشتید . .دانش آموزاتان در فلان آزمون نمره نیاورد ه و...والدین بهتون نمره ندادن و...

 • ناشناس ارسالی در

  تو بگیر بخواب خواهشاً حرف نزن چون مرد سخ ن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته نباشد برو تبریز بگرد تفریح کن کار به کار معلمان ند اشته باش هر از گاهی بیکار میشی فقط حرف ن زن نمیخواد تو لایحه بدی

 • علیرضا ارسالی در

  برخی آدمها چقدر باید پست شوند و به این همه دروغ و رذالت تن دهند برای اهداف دنیوی . بصورتی که از حیوانات هم پست تر گردند

 • ایمان ارسالی در

  سلام به همه عزیزان امروز نوزدهم اسفند ما ه ۱۳۹۹ است جناب آقای وزیر بنده و همکاران بنده در اسفند ماه پارسال منتظر برنامه ش اد شما نماندند و در برنامه واتساپ و آی گ پ تدریس کردیم اگر ملاک شما برنامه شاد اس ت ما منتظر رونمایی از برنامه شما نماندیم جناب آقای وزیر اگر شما حق یک نفر را هم در اسفند ماه پارسال و فروردین امسال نه پ ردازید مثل بنده و همکاران بنده آن دنیا ج وابگو باید باشید امروز نوزدهم اسفند ماه است ولی هنوز شما و معاون شما آقای ترکمن در صحبت هایی که میکنید می گوید باید بررس ی شود چه بررسی باید بشود � می‌گوید اگر م علمی اعتراض دارد به اداره مراجعه کند بن ده به اداره مراجعه کردم به من خندیدند در اصل به شما خندیدند جناب آقای وزیر به شم ا و معاون شما اداره به بنده گفته است ماه حق التدریس اسفند و فروردین را کامل به ا ستان فرستادیم ما حق معلم را ضایع نمی کنی م ولی مثل اینکه شما هستید که بودجه کم آو رده اید و برای جبران این کسری بودجه حق ه مکارانتان را ضایع می کنید واقعاً جای تاس ف دارد که ملت ایران دارند نگاه می کنند و شما یه وزیر آموزش و پرورش حق همکاران خو د را ضایع می کنید

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا فکری هم درباره دیون سالهای گذشته ب کنید چون رفته رفته ارزش پول پایین میاد و یه وقتی دیون به دستمون برسه یک آدامس میت ونیم بخریم.آخه چرا اینقدر بار حق الناس رو گردنتون میگذارین.

 • ناشناس ارسالی در

  سال تحصیلی تقریبا ۱۷ روز زودتر شروع شد لطفا مبلغ اضافه کار ان را با حقوق اسفند واریز کنید با تشکر از الحاظ شرعی مشکل دارد اگر پرداخت نشود توصیه امامان است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...