|
کدخبر: 174843

قیمت جدید ساینا و تیبا بعد از تصمیم شورای رقابت

بر اساس تصمیم شورای رقابت برای افزایش قیمت محصولات خودروسازان داخلی، افزایش بطور متوسط ۸.۹ درصدی برای محصولات گروه سایپا اعمال شده و لیست قیمت جدید محصولات این گروه خودروسازی مشخص شد.

خودرو قیمت جدید ساینا و تیبا بعد از تصمیم شورای رقابت

۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری مجوز افزایش قیمت محصولات دو خودروساز بزرگ کشور با هدف متعادل‌سازی قیمت در بازار خودرو توسط شورای رقابت صادر شد. این افزایش قیمت براساس تورم بخشی یکساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و پس از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ و در نهایت پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره‌وری محاسبه شده که برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود.

براساس مصوبه مذکور، به قیمت محصولات گروه ایران‌خودرو بطور متوسط ۸.۲ درصد و به محصولات گروه سایپا بطور متوسط ۸.۹ درصد افزوده شده است. البته این مصوبه شامل تمامی افرادی که تا پایان سال ۱۳۹۹ جهت خرید خودرو اقدام و ثبت‌نام کرده و پیش پرداخت هم داشته‌اند، نمی‌شود.

در حالی که دو خودروساز بزرگ چندان از میزان افزایش قیمت‌ها رضایت نداشتند و خواستار تغییر مصوبه شورای رقابت و افزایش بیشتر قیمت خودرو بودند؛ در نهایت پس از گذشت حدود ۲۰ روز تصویب مجوز افزایش قیمت‌ها، این مصوبه به خودروسازان اعمال و افزایش قیمت‌ها لحاظ شد. 

قیمت جدید محصولات سایپا

براین اساس، قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا برای اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری بدین صورت خواهد بود که ساینا دنده‌ای ۱۰۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان و ساینا S معادل ۱۴۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین قیمت شده‌اند.

همچنین در محصولات خانواده تیبا، پس از اعمال افزایش قیمت‌ها، تیبا صندوقدار به ۱۰۰ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان و تیبا ۲ به ۱۰۶ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده‌اند.

در محصولات جدید این گروه خودروسازی نیز کوییک دنده‌ای ۱۴۱ میلیون و ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، کوییک S  معادل ۱۵۴ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۹۰۰ تومان و شاهین ۲۹۱ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورده اند.

 

منبع: ایسنا
 • ناشناس ارسالی در

  حقه بازهای حرامخورقیمت لامبورگینی را زدی د؟

 • علی ارسالی در

  برید گم شید. برای ساینا یک s اضافه کردید 40 میلیون گذاشتید روش!
  با 5 میلیون می شود یک ساینا معمولی را ساینا اس کرد. چه خبره بدرد نخور های کلاه بردار

 • محمد ارسالی در

  یعنی یه عده بیسواد کودن جمع شدن و تعیین قیمت کردند ، برای خوردو این نوع قیمت گذاری یعنی چی ؟ ۱۶۵۰۰ تومنش واقعا خندا داره ، چقدر این دوستان زحمت میکشن ، حتی ۵۰۰ تومن یا ۸۰۰ تا تک تومنی رو هم حساب کردند ، یعنی اون واشر پیچ اینه رو هم لحاظ کردن کاملا ، که عدالت باشه 😂😂😂
  اقا اینکه هنر نیست نشستین هر روز ده تومن میزارین رو جنساتون ، اگه هنر دارین بیایین ده تا کارخونه لوازم یدکی رو فعال کنید تا قیمت لوازم بیاد پایین و قیمت خودرو هم کاهش پیدا کنه ، شما چقدر بی لیاقتین اخه ، با اینکاراتون دین و ایمان مردم رو گرفتین و قلب و فکر و روح مردم رو اسیر بدبختی و وام و سود کردین ، لعنت بر همه تون
  منتشر کنید تو رو خدا

 • محمد مصفا ارسالی در

  آشغال فروش‌ها

 • ناشناس ارسالی در

  بااین حسا تیبا ۲ از پژوپارس گرانترشده

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...