|
کدخبر: 162378

اتفاقی عجیب در بازار خودروهای لوکس!

تاکنون خبرهای مختلفی درباره سو استفاده برخی افراد از وام‌های مخصوص کرونا و خرید سوپرکارهای گران‌قیمت در برخی کشورها منتشر شده است. اگرچه چنین اعمالی شاید تأثیر چندانی روی فروش برخی برندهای سطح بالا نداشته باشد اما واقعاً شاهد افزایش فروش برخی برندهای لوکس در دوران کرونا بوده‌ایم.

خودرو اتفاقی عجیب در بازار خودروهای لوکس!

کمپانی‌هایی همچون پورشه آمار فروش برجسته‌ای را در سال ۲۰۲۰ بر جای گذاشته‌اند اما تنها ژرمن‌ها تنها شرکت با رشد فروش در سال پیش نبوده‌اند. فراری هم عملکرد بسیار خوبی داشته و بخش M ب ام و هم رکورد فروش جدیدی را بر جای گذاشته است. سؤال این است: چطور ممکن است این لوکس سازان چنین آمار فروش استثنایی‌ای را علیرغم همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ بر جای بگذارند؟

بلومبرگ می‌گوید اکثر بازیگران اصلی صنعت خودرو سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشته‌اند درحالی‌که بخشی از خودروسازان افت فروش قابل‌توجهی را تجربه نموده‌اند. آدریان هالمارک مدیرعامل بنتلی می‌گوید فروش این خودروساز هم‌اکنون ۳۰ درصد بالاتر از سال پیش بوده و این در حالی است که بنتلی سال پیش رکورد فروش جدیدی را ثبت کرده بود. هالمارک می‌گوید وقتی کرونا پایان یابد این روند قوی‌تر از قبل ادامه خواهد یافت.

استفان وینکلمن رئیس بوگاتی نیز اظهارات مشابهی داشته و گفته سال ۲۰۲۰ سومین سال پیاپی رکوردشکنی فروش این برند بوده است. اولیور بلوم سکان‌دار پورشه هم گفته نتایج فروش سال پیش این برند خیال برانگیز بوده است.

خودرو-لوکس-۲

به نظر می‌رسد ما در عصر طلایی فروش خودروهای لوکس زندگی می‌کنیم زیرا تحلیلگران شرکت تکناویو قبلاً پیش‌بینی کرده بودند بازار خودروهای لوکس آمریکا از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ رشد حدود ۶.۷ میلیون دستگاهی را تجربه خواهد کرد. آمار فروش خودروسازان این تئوری را تقویت می‌کند و ارزش سهام فراری نیز سال پیش ۲۷ درصد بیشتر شد و تقویم فروش لامبورگینی نیز تا ماه اکتبر کاملاً پر شده است. رولزرویس تنها برندی که خوب عمل نکرده و فروش آن در سال ۲۰۲۰ افت ۲۶ درصدی داشته که شاید مشکل از تعویض نسل گوست قدیمی و جدید باشد.

اما از نظر افزایش فروش خودروهای لوکس به نظر می‌رسد ثروتمندان در خلال همه‌گیری کرونا کلافه شده و تصمیم گرفته‌اند خودروهای جدید را سفارش دهند. روسای دو شرکت بنتلی و بوگاتی گفته‌اند مشتریان تصمیم می‌گیرند پول خود را کجا خرج کنند و بنابراین آن‌ها دلیلی را برای عدم سرمایه‌گذاری در خودروهای جدید ندیده‌اند مخصوصاً اینکه خودروهای سطح بالا و تولید محدودی همچون بنتلی بکلار ۲ میلیون دلاری در آینده ارزش بیشتری هم خواهند داشت. قطعاً این شرایط برای افراد عادی همچون ما عجیب به نظر می‌رسد اما اگر شما هم حساب بانکی پر و پیمانی داشتید و در خانه بیکار می‌نشستید چه‌کار می‌کردید؟!

منبع: پدال

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...