|
کدخبر: 143043

سالیانه چقدر از مردم می‌‌سوزند؟

فاطمی گفت: سالانه در کشور بیش از ۲۰۰ هزار نفر دچار سوختگی می‌شوند و ۳ هزار فوتی ناشی از سوختگی داریم.

حوادث سالیانه چقدر از مردم می‌‌سوزند؟

محمد جواد فاطمی رئیس هیات مدیره انجمن ققنوس (جمعیت حمایت از بیماران سوخته) در نشست خبری که به مناسبت روز ملی سوختگی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: بیماران سوختگی برای ما مشکل ملی هستند که وزارت بهداشت تبعات آنچه در سایر ارگان‌ها رعایت نمی‌شود را با درمان این بیماران می‌پذیرد. سازمان استاندارد، آموزش و پرورش وزارت نیرو، وزارت نفت و... عاملان سوختگی در کشور ما هستند.

فاطمی ادامه داد: وزارت بهداشت درمان بیماران دارای سوختگی را بر عهده می‌گیرد، اما همت ملی مردم و سازمان‌ها را می‌طلبد که این مشکل را کم کنیم. امیدواریم مجلس صندوق حوادث سوختگی را ایجاد کند تا وزارتخانه‌های دخیل در ایجاد سوختگی بیمارستان‌ها سوختگی را از ورشگستگی نجات دهند. همچنین این صندوق می‌تواند به بیماران سوختگی کمک کند.

او با اشاره به اینکه روز اول دی روز ملی پیشگیری از سوختگی است، افزود: بیماران سوختگی به دلیل اینکه تجهیزات لازم را نداریم در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند. از نظر آمار سوختگی در رده بالا قرار داریم و تعداد بسیار زیادی از افراد هر سال در کشور دچار سوختگی می‌شوند.

فاطمی با عنوان این مطلب که سالانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر در کشور دچار سوختگی می‌شوند، ادامه داد: ۳۰ هزار نفر از این افراد نیاز به بستری در مراکز درمانی دارند. در سال ۳ هزار فوتی ناشی از سوختگی در کشور داریم.

سوختگی قابل پیشگیری است

رئیس هیات مدیره انجمن ققنوس گفت: سوختگی‌های حرارتی، الکتریکی و مایعات داغ بسیار شایع هستند و سوختگی‌ها همواره با هزینه‌های جانی، مالی و روانی همراه است.

او با بیان اینکه سوختگی قابل پیشگیری است و دلیلی ندارد به مشکلات خودمان بیفزاییم، افزود: سه روش پیشگیری از سوختگی داریم که نخستین آن اجبار است. دومین اقدام، استانداردسازی است و سومین عامل آموزش مردم است.

فاطمی یادآوری کرد: سوختگی قابل درمان نیست و افراد سوخته همواره برای حضور در جامعه دچار مشکل می‌شوند، اما پیشگیری از این پدیده بسیار ساده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...