|
کدخبر: 159106

هشدار ناجا به متقاضیان اخذ ویزا

مدیرکل آموزش همگانی معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: متقاضیان برای اخذ ویزا به سفارتخانه کشور مورد نظر مراجعه کرده و از اعتماد به دلالان و واسطه‌ها اجتناب کنند.

جامعه هشدار ناجا به متقاضیان اخذ ویزا

 احمد کاهه افزود: با نزدیک شدن به سال جدید برخی شهروندان ممکن است قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشند که البته با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس جهش یافته کرونا توصیه می شود از سفرهای غیرضروری اجتناب شود.

وی ادامه داد: در صورتی که برخی هموطنان قصد سفر به کشورهای دیگر را داشته باشند باید نشانی و شماره تلفن سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در کشور مقصد را از قبل تهیه و به همراه داشته باشند.

 کاهه تاکید کرد: عبور و مرور غیرمجاز از مرز توسط هر فردی و تحت هر شرایطی جرم محسوب شده و مرتکبین به حکم قانون به حبس و جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

وی اضافه کرد: مردم باید فقط از دروازه ها ی تردد مجاز و پس از طی مراحل و تشریفات قانونی اقدام به خروج از کشور کنند تا دچار گرفتاری ها و مشکلات عدیده نشوید.

کاهه همچنین به مردم توصیه کرد: از واگذاری گذرنامه و سایر مدارک مربوط به سفر خود به افراد ناشناس جدا بپرهیزید.در خصوص جرایم شایع در کشورهایی که قصد مسافرت دارید، از وزارت امورخارجه یا آژانس مسافرتی سوال کنید.

مدیرکل آموزش همگانی معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: از نرخ تبادل ارزها اطلاع کافی کسب کنید و کلمات دکتر و پلیس در کشورهایی که قصد سفر به آنجا را دارید، بیاموزید و نزدیک ترین کنسولگری جمهوری اسلامی ایران را شناسایی کرده و به هنگام بازدید از مکان های دیدنی، بلیط های هواپیما یا پول نقد خود را به صندوق امانات هتل بسپارید.

 کاهه اضافه کرد: اوراق غیر ضروری همچون کارت های امنیتی، اجتماعی و عکس های ویژه را در هتل نگهداری نکنید و از پذیرفتن اشیاء و وسایل افراد ناشناس در خارج از کشور اجتناب کنید و در هنگام خروج از محل اقامت، مدارک شناسایی، نشانی و شماره خود را همراه داشته باشید.

 وی گفت: از همراه داشتن پول زیاد در خارج از محل اقامت خود خودداری کرده و در صورت امکان از کارت های اعتباری استفاده کنید. حتی الامکان از تردد در مکان های خلوت یا خوابیدن در ایستگاه های مترو به ویژه در پایان شب یا صبح زود پرهیز کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل فقط به سفارتخانه جمهوری اسلامی مراجعه کنید و از در میان گذاشتن مشکل خود با افراد ناشناس بپرهیزید.

کاهه افزود: به افراد ناشناس که در خارج از کشور به شما پیشنهاد شغل ، تحصیل ، اخذ پناهندگی ، ویزا یا پاسپورت بین المللی می دهند، اعتماد نکنید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...