|
کدخبر: 166954

انتقال منتقد دولت روسیه به بیمارستان محکومان

سازمان تعزیرات فدرال در استان ولادیمیر روسیه اعلام کرد که «الکسی ناوالنی» (منتقد دولت روسیه که از اواسط ماه مارس در زندان بسر می برد) به بخش بیمارستانی محکومان در این منطقه منتقل شد.

بین‌الملل انتقال منتقد دولت روسیه به بیمارستان محکومان

به گزارشی از مسکو در اطلاعیه مطبوعاتی سازمان تعزیرات فدرال در استان ولادیمیر روسیه آمده است: "در حال حاضر، سلامتی ناوالنی مطلوب ارزیابی می شود.

در این اطلاعیه امده است ، وی روزانه توسط یک پزشک عمومی معاینه می شود و با رضایت بیمار، برای وی ویتامین درمانی تجویز شد. "

در پایان ماه مارس(اواسط فرودین)، وکلای ناوالنی از درد شدید کمر و مشکلات جدی در پای راست ناوالنی خبر دادند. در تاریخ ۳۱ مارس(۱۱ فروردین)، معلوم شد که وی اعتصاب غذا کرده و خواستار اجازه ملاقات پزشکان غیرنظامی شده است.

در تاریخ ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، پزشکان مسکو در نامه ای سرگشاده در مورد وضعیت بحرانی الکسی ناوالنی که در ۳۱ مارس به دلیل امتناع از پذیرش یک پزشک اعتصاب غذا کرده بود، منتشر کردند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن درباره عواقب ناشی از مرگ الکسی ناوالنی به مسکو هشدار داده است. سالیوان گفت: "ما به طرف روسی گفتیم که مسئولیت آنچه برای ناوالنی در حین بازداشت اتفاق می افتد است. آنها توسط جامعه بین المللی پاسخگو خواهند بود. "

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.

وی بیستم ماه اوت (سی ام مرداد) سال گذشته در بازگشت از سیبری به مسکو بیمار شد و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر تومسک سیبری منتقل شد و سپس به یک مرکز درمانی در برلین انتقال یافت، جایی که پزشکان آلمانی در اوایل ماه جاری اعلام کردند، نشانه‌هایی از مسمومیت وی با ماده سمی نوویچوک وجود دارد.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی نیز با بررسی نمونه‌های گرفته شده از ناوالنی در یک مرکز درمانی ارتش آلمان در برلین اعلام کرده است که در مورد وی ماده سمی نوویچوک بکار گرفته شده است. اما روسیه این ادعاها را رد کرده و کاملا بی اساس می‌داند.

دادگاه مسکو بهمن ماه گذشته پس از چند ساعت شور، ناوالنی را به تحمل مجازات دو سال و نیم حبس محکوم کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...