|
کدخبر: 180572

لطیف در راه بورس

سهام شرکت محصولات کاغذی لطیف در روز چهارشنبه به روش ثبت سفارش در فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

بورس لطیف در راه بورس

طبق اطلاعات ناظر بازار به استناد پذیرش سهام شرکت محصولات کاغذی لطیف با ماهیت سهامی عام در تاریخ ۱۵ مرداد ۹۹ توسط هیأت پذیرش اوراق بهادار در بازار دوم فرابورس ایران معادل ۱۵ درصد از سهام این شرکت توسط سهامدار عمده در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه می‌شود.

تعداد کل سهام شرکت ۲۰۰ میلیون سهم و تعداد سهام قابل عرضه ۳۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت است که توسط شرکت کارگزاری صبا تأمین به روش ثبت سفارش عرضه اولیه می‌شود.

تعداد سهام قابل عرضه به عموم مردم در روز عرضه اولیه ۲۶ میلیون سهم حداکثر سهم قابل خریداری توسط هر فرد حقیقی و حقوقی ۵۰ سهم خواهد بود که در روز چهارشنبه ۲ تیر ماه ۱۴۰۰ عرضه اولیه می‌شود.

دامنه قیمت در ثبت سفارش از ۳۰ هزار ریال تا ۳۲۵۰۰ ریال خواهد بود. همچنین تعداد سهام قابل عرضه به صندوق‌ها ۴ میلیون سهم خواهد بود که در روز شنبه ۵ تیر ماه با قیمت ثابت کشف شده درج شده در روز عرضه اولیه ارائه خواهد شد.

یکی از روش‌های عمق‌بخشی به بازار سرمایه عرضه اولیه سهام شرکت‌های جدید است که هم برای این شرکت‌ها منابعی فراهم می‌شود و هم پول‌های مردم در یک بازار مشارکتی و شفاف در فرآیند سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.

در حال حاضر ۵۷ میلیون ایرانی معادل ۷۰ درصد جمعیت در بورس و فرابورس ایران حضور دارند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...