|
کدخبر: 173000

سهم‌های تاثیرگذار بورس امروز کدام بودند؟

در معاملات امروز سهم‌های خودرویی بیشترین تقاضا و بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند.

بورس سهم‌های تاثیرگذار بورس امروز کدام بودند؟

 در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت اندک ۷۹۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۸۰۴ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۴ هزار و ۲۰۴ واحد نزول کرد و در سطح ۴۱۰ هزار و ۷۰۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۱۱۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۶۷ واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و خودرو و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کزغال، فگستر و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

بزرگان سبزپوش

در معاملات امروز نمادهای بزرگ بازار همچون خودرو، خساپا،‌ فارس،‌ تاپیکو، خگستر، وتجارت،‌ وبصادر،‌ اپال،‌ فجر، خبهمن، وپارس،‌ وپست و میدکو سبزپوش شدند اما نتوانستند شاخص را بالا بکشند.

خروج پول حقیقی

در روز یکشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ۲۲۸ میلیارد تومان بود که نسبت به روز شنبه ۱۰۹ درصد افزایش یافته است. در معاملات امروز بیش ترین خروج پول حقیقی به سهام برکت (داروسازی برکت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۲۵ میلیارد تومان بود. پس از برکت، وپاسار (بانک پاسارگاد) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

همچنین نمادهای خودرو (ایران خودرو)،‌ خساپا (سایپا) و وپارس (بانک پارسیان) نیز بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

افت ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۴ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه ۷۵ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۳ درصدی نسبت به روز گذشته  به رقم ۳ هزار و ۷۰۲ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز شنبه ۱۹ درصد افزایش یافت و در رقم ۲۳۵ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۲ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان شد.

شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر) با صف‌ خرید ۱۴۳ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از فگستر، خساپا (خودروسازی سایپا) و خودرو (ایران خودرو) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر)  تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۴۱ میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

بورس

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...