|
کدخبر: 170894

یک پیش بینی ناامید کننده از بورس در هفته جاری

بازار هفته گذشته به رغم آنکه بیشتر روزها منفی و نامتعادل سپری شد اما در آخرین روز معاملاتی با روندی مثبت به کار خود پایان داد و تا حدی ریزش‌های شاخص کل را جبران کرد. باید دید نظر کارشناسان بازار سرمایه برای روند بازار در هفته بعد چگونه است.

بورس یک پیش بینی ناامید کننده از بورس در هفته جاری

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار در هفته آینده و بازار روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ توضیح داد: به نظر می‌رسد بازار همچنان به روند منفی خود ادامه بدهد اما گروه‌هایی هستند که گرچه نمی‎‌توان گفت روند مطلوب و مثبتی را داشته باشند اما از دیگر سهم‌ها وضعیت بهتری را خواهند داشت. گروها‌ی بانکی، پتروشیمی، و فلزات اساسی از نمادهایی هستند که به نظر می‌آید وضعتی بهتری را داشته باشند.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: نشانه‌هایی مبنی بر بهبود بازار وجود ندارد. کاهش ادامه‌دار قیمت دلار فضای ترس و نگرانی را در بازار تشدید کرده است و سهم‌هایی که وابسته به نرخ دلار هستند این روزها وضعیت مطلوبی را ندارند اما باید توجه داشت که در بلند مدت این وضعیت تغییر خواهد کرد.

وی افزود: ثبات و پایداری بازار بسته به این مسئله است که متغیرهای کلان داخلی و خارجی در بازار رفع و رجوع شود. به عنوان مثال برجام و مذاکرات به نوعی بازار را وارد تله برجام و مباحث سیاسی کرده است و جریان‌های این مذاکرات به شدت بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است و گرچه بازار به لحاظ شاخصه‌های بنیادین، سودآوری شرکت‌ها و ارزش شرکت‌ها در وضعیت معقولی قرار دارد اما به دلیل مباحث سیاسی داخلی و خارجی بازار توان حرکت به سوی روند مثبت و متعادل را ندارد.

نصیرزاده راهکارهای برون رفت از وضعیت فعلی بازار سرمایه را اینگونه بیان کرد: باید به دو نکته توجه کرد یک آنکه سیاست‌گذار باید در بازار تغییر رویه بدهد و با نگاه به بازارهای جهانی سعی در جذاب کردن بازار سرمایه داشته باشد تا اعتماد و انگیزه افراد برای ورود به بازار تقویت شود. در حال حاضر خروج نقدینگی از بازار و وارد شدن این نقدینگی به بازار رمزارزها نکته مثبتی برای بازار نیست و به نوعی چرخش سرمایه‌گذار را در بازار داریم. نکته دوم آن است که تلاش برای رشد نقدشوندگی در بازار گسترش یابد تا نوسان‌گیری‌های کوتاه مدت در بازار وجود نداشته باشد.

 

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  یکی از این کارشناس سوال کنه، چرا تابستان ۹۹ که دلار افزایشی بود و به ۳۳هزار توما ن رسیده بود، بورس روند نزولی و کاهشی را طی میکرد؟!!!!!!!! یعنی زمانی که دلار اف زایشی هست بورس عکس دلار حرکت میکنه و زما نی که دلار کاهشی باشه ، بورس همسو با دل ار حرکت خواهد کرد؟!!!!!! این موضوع را بر ای سهامداران بورسی مشخص نمایید. ممنون میشیم.

 • ناشناس ارسالی در

  یارو برمیگرده میگه چون ظریف احضار کردن م جلس هفته سختی برای بورسه مگرقبل از اینک ظریف احضار کنند بورس گل وبلبل بود اینها تمام حقه های دولت تا سهام مردم بدبخت که دارن با بدبختی دست وپنجه نرم میکنن را مف ت ازچنگشان بیرون بیارن لعنت بر دولت دزد فاسد وهمه شما کارشناسان رانتی مردم دیگه تمام دسیسه شما ضد ملت را میدانن

 • ناشناس ارسالی در

  امیدوارم به خداوند باتمام شدن عمر این دو لت عمر خودشون وخانواده هاشون هم تمام بشه همچنین این کارشناسان رانتی بی شرف

 • ناشناس ارسالی در

  یک کارنشناس اعلام کرد هفته سختی پیشروی ب ورس بخاطراینکه پای الاغ مش یارعلی دررفته دوم بخاطر اینکه مهنازچل وخانم چل به داد گاه احضارشدن سوم اینکه چراغعلی کور کونش شکسته چهارم اینکه سرتو رفته به هر بدتر ر وحانی حرامزاده

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...