|
کدخبر: 166253

بورس همچنان در حال ریزش است

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۹ هزار و ۶۰۰ واحدی (معادل۰.۷ درصد) در سطح یک میلیون و ۲۳۳ هزار واحد قرار گرفت.

بورس بورس همچنان در حال ریزش است

نشست جمعه شب رئیس سازمان بورس، در کلاب هاوس با نکات مهم بسیاری همراه بود که می‌توان آنها را سیگنال‌های مثبتی برای بازار سرمایه ایران برشمرد.

خبر تزریق ۲۴ هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس، افزایش دامنه نوسان بورس، کمک بازار بدهی به بازار سرمایه، تشکیل کانون سرمایه‌گذاران حقیقی، و همچنین تسریع در فرآیند افزایش سرمایه‌ها از موارد بسیار مهمی بودند که به گفته دهقان دهنوی به زودی در دستور کار بورس تهران قرار خواهند گرفت.

با وجود اینکه انتظار می‌رفت بورس تهران در واکنش به خبرهای مهم رئیس بورس تهران واکنشی مثبت داشته باشد اما بورس امروز هم با افت شاخص‌ها به کار خود پایان داد.

 شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۹ هزار و ۶۰۰ واحدی (معادل۰.۷ درصد) در سطح یک میلیون و ۲۳۳ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل هم‌وزن نیز سرخپوش شد و با افت ۱۱۰۰ واحدی به ۴۳۳ هزار و ۳۳۶ واحد رسید. فرابورس نیز به ۱۷ هزار و ۸۸۰ واحد رسید.

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل

«فولاد»، «فملی» و «شستا» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر منفی رابر شاخص بورس داشتند و«فارس» « وپاسار» و «ساراب» سبزترین نمادها در روز سرخ بورس امروز بودند.

«فملی»، «اپال»، «سیتا» سه نماد پرتراکنش بورس امروز بودند.

ارزش معاملات بورس و فرابورس

ارزش معاملات بورس امروز ۱۵۰۰ میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس ۱۰ هزار میلیارد تومان بود.

منبع: اقتصاد نیوز

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...