|
کدخبر: 156056

توصیه ای مهم به سرمایه گذاران در بورس

کارشناس بازار سرمایه گفت: سرمایه‌گذاران باید برای ورود به بورس حداقل نگاهی یک ساله داشته باشند، نقدینگی‌هایی که برای یک یا دو ماه در اختیار فرد است، نباید وارد این بازار شود.

بورس توصیه ای مهم به سرمایه گذاران در بورس

مصطفی صفاری، در بررسی روند این روزهای بازار سرمایه، با اشاره به اینکه شاخص بورس از لحاظ اقتصادی یکی از شاخص‌های مقدم است، افزود: این متغیر در همه دنیا دماسنج اقتصادی کشورها محسوب می‌شود که تحت تاثیر شوک‌های سیاسی و شوک‌های اقتصادی چه مثبت یا منفی دچار نوسان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ریزش این روزهای بازار سرمایه، نمایی از واقعیت اقتصاد است و اتفاقا این روزها شاخص بورس به درستی رفتار می‌کند، اضافه کرد: شوک‌های سیاسی معمولا اثر کوتاه‌مدتی بر بازار سرمایه دارند، اما شوک‌های اقتصادی اثر بلندمدت‌تری داشته و معمولا در آینده خودشان را نشان می‌دهند، به این ترتیب است که می‌توان گفت حال و روز امروز بازار سرمایه ما، به دلیل شوک‌های اقتصادی یک سال گذشته است.

صفاری، با اشاره به اینکه بازار سرمایه به آینده نگاه می‌کند، گفت: سرمایه‌گذاران بازار سهام اگر به این نتیجه برسند که در آینده شاهد گشایش‌های اقتصادی در کشور هستیم حتما آن را در روند معاملات لحاظ می‌کنند، فراموش نکنیم که بازار سرمایه ما در دنیا به شدت ارزان و زیر قیمت است، چرا که اقتصاد ایران هنوز به اقتصاد جهانی متصل نشده، اما در صورتی که توافق‌هایی انجام شود بازار سرمایه ایران به شدت برای سرمایه‌گذاران خارجی جذاب و ارزان است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در چنین روزهایی دولت به ورود نقدینگی‌ها به بازار سرمایه تاکید کرد، افزود: پس از آن بود که یکباره شاهد ورود حجم قابل توجهی نقدینگی به بازار داشتیم، این در حالی بود که در آن دوره هنوز هیچ کدام از نهادهای بازار سرمایه، زیرساخت‌های سازمان بورس و در مجموع کلیت بازار سرمایه آمادگی ورود چنین حجمی از نقدینگی را نداشت.

این کارشناس بازارسرمایه با تاکید بر اینکه مهمترین علت بحران مرداد و شهریورماه بازار سرمایه، نبود پیش‌بینی سود شرکت‌ها بود، گفت: حذف پیش‌بینی سود باعث شد تا سرمایه‌گذاران برای تصمیم‌گیری‌ها فقط به گذشته بسنده کنند، این در حالی است که اشراف به آینده می‌تواند اثر مثبتی در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشد.

وی در ادامه به سرمایه‌گذاران توصیه کرد با نگاه بلندمدت و حداقل یک ساله در بازار سرمایه‌گذاری کنند.

صفاری گفت: طی ۱۸ سال گذشته متوسط بازدهی بازار سرمایه ۴۰ تا ۶۰ درصد بوده، سرمایه‌گذاران باید انتظارات خود را از بازار سرمایه منطقی کنند، انتظار بازدهی روزانه از بازار سرمایه کاملا غیرمنطقی است.

منبع: سنا
 • چنگیز ارسالی در

  تو خیلی بیجا میکنی توصیه میکنی برو به هم ون دزدهای همدستت بگو کم خون مردم رو تو ش یشه کنین انگلها.

 • ناشناس ارسالی در

  خفه شو دزد کثیف

 • رضا ارسالی در

  باید این اجازه را بدهندکه سهام شرکتهایی که ارزنده هستند راه خود را بروند و به شا خص وابسته نباشند، نه اینکه همه بازار را ریزشی کنند . در اینکه سهم هایی هستتند که ارزنده هستند و باید رشد کنند شکی نیست . بازار سرمایه را باید از سیاسی بازی و سیا ست مبرا کنند.

 • ناشناس ارسالی در

  اون زمانی هست که شاخص کف داشته باشد وقتی امروز بخرم فردا پایینتر میاد صبر میکنم پایینترین حد بخرم حقوقی ودولت وبازارگردا ن میاره پایین نوسان میگیره من چرا نگیرم

 • رضا ارسالی در

  خجالت بکشید از حرفها که بار مردم می کنید ان شالا یه روز خدا یه شاخص کلی اون دنیا بهتون نشون که .......
  >

 • ناشناس ارسالی در

  همتون از پشت بوته به دنیا امدین

 • یعقوب شمسی ارسالی در

  شماچندگرفتی ویاقول خبررانتی به شمادادن م ردتیکه تقریبا 1سال هست سرمایه مردم راپود رکردن وشماافاضه می کنیددولت توروم رابه ط وروحشناک بالابردونقدنیگی رابه ارزهای دیج تالی بردتاازاین کانال باچینی هابراخریددل ارجورکنه غافل ازاینکه اینجاهم چینی هاسرت یم اقتصادی کلاه گذاشت ومثل سگ یه استخوان انداخت جلوی دولت.ایناخودفروخته قرن بودن .که بخاطرریاست ملت رافروختن.

 • م ارسالی در

  خفه شو

 • رضا ارسالی در

  فقط این چرندیات رو کم داریم!
  یه نکته رو گردانندگان بورس( که نمی‌دانم اصلا قابل اعتماد باشند یا نه!) باید در نظر داشته باشند و سعی در تصحیح آن داشته باشند، و اون اینه که بورس را از یکدستی و هماهنگی در بیاورند! حتما دقت کردین که بورس ما برخلاف تمام بورس‌ها، یکدست بالا و پایین میره! برای دلالان و حقوقی ها این مسئله خیلی نون داره چون بورس رو خیلی قابل پیش بینی میکنه! ولی برای سهامدار عادی، این مستهلک هست!
  از اونهایی که دلسوز مردمند و قدرتی هم در تاثیرگذاری بر روی بورس دارند، خواهش میشه کاری کنند که بورس رو( شده دستوری و مصنوعی)، از این وضعیت در بیارن. اگر شما همین یه آیتم رو درست کنین، کمک زیادی به بازگشت بورس به تعادل کردین.

 • ناشناس ارسالی در

  شماکارشناسان درطول یکسال گذشته کجابودید که بااین حرفهای قشنگتون که بورس راخوب جلوه میدهیدکجابودیدکه چه خانوادهایی باچه زندگی قشنگی ازهم جداشدند شماها پول این ادمهارابه حسابهایتان ریخته اید این پولها ببین چه خانوادهایی را نابودکرده ایاشماها انسان هستید رحم داریدوجدان داریدبخداطرف بخاطرپول داروبچه خانواده به حرف رئیس جمهوروامثال اینها اعتمادکردواگرنه کسی دراین مملکت خراب شده چیزی اضافه ندارکه جلوشما حیوانهای انسان نما بریزد یک ساعت خودتان باخدا خلوت کنیدببینیداز اعتمادیکه مردم به شماها کردندشما چه کردید حالا بازبانقشه جدید انشاالله که فقط خدا به روزهمان خانوادهای ازهم پاشیده وگرفتارهزارویک مشکل گرفتاربشین امین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...