|
کدخبر: 152694

معاملات مشکوک ۱۵ نماد در بورس

در روز رشد ۳۵ هزار و ۱۵۱ واحدی شاخص، یک پتروشیمی، دو سرمایه‌گذاری استانی، دو شرکت قندی به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک ۱۵ نماد در بورس

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام بر خلاف روزهای اخیر و در واکنش به تصمیمات جدید شورای‌عالی بورس با فضایی مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد ۳۵ هزار و ۱۵۱ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۱۷۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۴.۶۷ و ۵.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا، ایران خودرو، بیمه آسیا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به همراه بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۳۶۹، ۳۴۷، ۲۹۷، ۱۸۳ و ۱۷۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۴ تا چهار برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی حاضر در بازار دوم بورس با افت یک درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۲۸.۳ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های قند لرستان، سرمایه‌گذاری خراسان جنوبی، شیمیایی رنگین، نیروترانس، ساختمان اصفهان، کاغذسازی کاوه، قند پیرانشهر، توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز، شیمیایی سینا، پتروشیمی مبین، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران زاگرس، بیسکویت گرجی، توکاریل و سرمایه‌گذاری ارس صبا مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور یک پتروشیمی، دو سرمایه‌گذاری استانی، دو شرکت قندی به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر