|
کدخبر: 148762

جزییات دقیق از معاملات مشکوک امروز بورس

در روز رشد ۳۸۵ واحدی شاخص، یک بانک، هلدینگ میدکو، زیرمجموعه گروه مالی ملت، سرمایه‌گذاری امید به همراه ۱۱ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس جزییات دقیق از معاملات مشکوک امروز بورس

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام در ادامه روند روزهای اخیر، منفی و پرعرضه آغاز به کار کرد به طوری که با گذشت یک ساعت از آغاز معاملات ریزش ۲۰ هزار واحدی داشت اما با بهبود تقاضا در نهایت نماگر بازار با رشد ۳۸۵ واحدی و ورود به کانال یک میلیون و ۱۵۰ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۹.۸ و ۵.۲ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به سایپا و بانک تجارت با داد و ستد بیش از ۱.۶ و ۱.۱ میلیارد سهم و ایران خودرو، بانک صادرات به همراه گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با تقاضای ۵۹۸، ۴۵۸ و ۳۸۴ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۰ تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، سرمایه‌گذاری امید حاضر در بازار اول بورس با رشد ۱.۵ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۴۰.۷ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های پلی اکریل، فن آوا، کشت و دامداری فکا، جام دارو، داروسازی آوه سینا، صنایع نسوز توکا، پلاستیران، شمال شرق شاهرود، سرمایه‌گذاری وثوق امین، فارسیت درود، هلدینگ میدکو، تابان نیرو سپاهان، بانک ایران زمین و واسپاری ملت مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک ایران زمین، هلدینگ میدکو، زیرمجموعه گروه مالی ملت، سرمایه‌گذاری امید به همراه ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر