|
کدخبر: 140427 شهریار خادمی

گسترش نیوز گزارش می‌دهد:

صفر تا صد عرضه اولیه بورسی فردا

عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا که قرار بود روز ۴ شنبه مورخ ۱۲ آذر ۹۹ صورت بگیرد. بعد از یک هفته تأخیر در روز چهارشنبه ۱۹ آذر ۹۹ در بورس صورت می‌گیرد.

بورس صفر تا صد عرضه اولیه بورسی فردا

در حالی پس از گذشت دو ماه شروع دوباره واگذاری‌ها باعرضه اولیه ۱۷.۵ درصد سهام چوب خزر کاسپین در بازار دوم فرابورس طی چهارشنبه هفته گذشته به انجام رسید که بازار سهام چهارشنبه این هفته میزبان شرکت پتروشیمی بوعلی به‌عنوان بیست و چهارمین عرضه اولیه سال صورت می‌گیرد.

براین اساس، عرضه "وبوعلی" شامل ۳۱۵ میلیون سهم معادل ۹ درصد با دامنه قیمت ۳۹۳۶ تا ۴۱۴۳ تومانی هر سهم و سهمیه ۲۰۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی است که توسط کارگزاری خبرگان سهام در بازار دوم معاملات بورس انجام خواهد شد. شنبه ۲۲ آذر نیز ۱۰۵ میلیون سهم معادل سه درصد با قیمت ثابت کشف شده به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعلق می‌پذیرد.

طی امسال سهام ۲۳ شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه‌گذاری پویا، سرمایه‌گذاری سیمان تأمین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زر ماکارون، پتروشیمی ارومیه، تأمین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، بهساز کاشانه تهران، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، برق و انرژی پیوند گستر پارس، کیا الکترود شرق، توسعه و عمران امید، سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات و چوب خزر کاسپین و وکبهمن عرضه اولیه شده‌اند و پتروشیمی بوعلی بیست و چهارمین شرکت تازه وارد سال بشمار می‌رود.

اطلاعیه جدید کارگزاری‌ها در رابطه با عرضه اولیه بوعلی

در همین رابطه کارگزاری‌ها درباره سهام شرکت پتروشیمی بوعلی که قرار است فردا در بازار سهام عرضه اولیه اطلاعیه صادر کردند.

در روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ تعداد ۴۲۰ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) به عنوان پانصد و هفتاد و هشتمین شرکت پذیرفته شده و عرضه اولیه خواهد شد.

در هفته جاری قرار بود دو عرضه اولیه مربوط به شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن و شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به در بازار سرمایه عرضه شود. که امروز مورخ ۱۸ آذر ۹۸ و از ساعت ۱۳ عرضه اولیه وکبهمن ط شروع شد و تا ساعت ۱۷ امروز ادامه دارد همچنین سهمیه در نظر گرفته شده برای هر کد حقیقی و حقوقی حداکثر ۱۰۰ سهم و هر کد معاملاتی تنها مجاز به ارسال یک سفارش است. ورود سفارش در دامنه قیمتی تعیین شده (کف ۱۴۲۰۰ و سقف ۱۴۴۸۴ ریال)، امکان‌پذیر است.

همچنین صبح امروز کارگزاری‌ها نخستین اطلاعیه خود درباره عرضه اولیه «بوعلی» را منتشر کردند.

«کاربران گرامی به استحضار می‌رسانیم؛ عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با نماد “بوعلی” در بازار بورس تهران طبق اطلاعات زیر انجام خواهد شد.

– تاریخ و زمان ثبت سفارش: چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ با اعلام ناظر بازار

– حداکثر سهام قابل خریداری: ۲۰۰ سهم

– دامنه قیمت در ثبت سفارش: از ۳۹، ۳۶۰ ریال تا ۴۱، ۴۳۰ ریال

برای سهولت در ثبت سفارش عرضه اولیه:

مانده ریالی خود را به اندازه خرید عرضه شارژ کنید.

سفارش خود را زودتر از تاریخ عرضه از طریق پروفایل عرضه (کادر زرد رنگ) ثبت کنید.

دقت فرمایید که در عرضه‌های اولیه، زمان ارسال سفارش شما تأثیری در دریافت عرضه ندارد. زیرا به همه افراد که پیش از اتمام مهلت سفارش گیری، درخواست خود را ارسال کرده‌اند، عرضه تخصیص داده خواهد شد.»

عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا یکی دیگر از عرضه اولیه‌های مربوط به پتروشیمی در امسال است که در بخش محصولات شیمیایی بورس قرار می‌گیرد. عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا نیز به روش بوک بیلیدنگ است.

چون اطلاعیه عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی سینا توسط شرکت بورس اوراق بهادار تهران منتشر شد، بنابراین نماد «بوعلی» از نمادهای درج شده در بازار بورس است و ربطی به بازار فرابورس ندارد. عرضه اولیه تپسی احتمالاً در بازار دوم فرابورس خواهد بود که در اواسط زمستان امسال انجام می‌شود و نخستین استارت آپ عرضه اولیه شده خواهد بود.

 • Ass ارسالی در

  من سهام دار تپکو هستم.مسئولین بورس بخونی د.مردم بدونید
  دزدی که شاخ دم نداره
  ندارهواقعا یعنی چه 4 ماه که دارن از جیب مردم میزنن آخه دزدی تا کی اگه از برج ۱۲ سال پیش پولم رو به هر سهمی میدادم الان حالا بعداز ریزش بازار باز هم حداقل سرمایم چهار برابر شده بود حالا اگه قبل ریزش بازار پولم رو خارج.میکردم.مثل خیلی ها که بیشتر از چهار برابر شده بود .
  متاسفانه ما سرمایمون رو اورد یم در شرک ت هپکو یا همون سهم تپکو برای این که گفتی م شرکتی هست که میخواد تولید کنه به معنای واقعی ولی در عوض نتنها هیچ سودی نکردیم و ارزش پولمون.حفظ نشد بلکه سرمایمون هم.م اه ها هست که بلوکه شده و کسی هم.پاسخگو ن یست . این سهم زمانی که شرکت بلا صاحب بود خیلی بهتر از الان بود و نقد شوندگی بهتر ی داشت .خواهش میکنم مسئولین پیگیر باشن ب الاخره سرمایه های ما در این شرکت مونده و کسی هم پاسخگو نیست در حالی که میتونیستی م در همین مدتی که سهامدار هپکو هستیم در سهم های دیگه سرمایمون رو چندین برابر کنی م

  • کامران ارسالی در

   من به امید اینکه امسال سال حمایت از تولید داخلی است واز صنایع حمایت میشود نسبت به خرید سهام هپکو کردم متاسفانه معلوم شد که در اشتباه بودم و سرمایه ام رابه هدر دادم وهیچ دستگاه نظارتی هم وجود ندارد که علل این قبیل حوادث راپی گیری نماید مگر اینکه خدا بداد ما برسد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...