|
کدخبر: 174070

طلا ارزان شد!

در حالی که خوش بینی ها نسبت به ترمیم سریع اقتصادی سبب شده تا جذابیت سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک بالا برود قیمت طلا امروز شاهد اندکی کاهش بود، اما افت ارزش دلار و بالا رفتن فشارهای تورمی سبب شده تا افت قیمت ناچیز باشد و فلز زرد در مسیر سومین رشد هفتگی متوالی باقی بماند.

بانک و بیمه طلا ارزان شد!

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۸۷۲ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۸۷۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. 

شاخص ارزش دلار امروز در نزدیکی پایین‌ترین رقم‌های چند هفته گذشته باقی ماند و در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار گرفت. تضعیف دلار سبب افزایش جذابیت طلا برای خریدارانی می‌شود که با ارزهای غیردلاری خرید می‌کنند. 

شاخص سوددهی اوراق قرضه ده‌ساله دولت آمریکا دیروز به ۱.۶ درصد رسید. افت سوددهی اوراق قرضه هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا را کاهش می‌دهد. 

با این حال، پس از انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا که موجب امیدواری سرمایه گذاران نسبت به ترمیم سریع اقتصاد این کشور شد، احساس ریسک‌پذیری در بازارهای مالی همچنان بالاست. 

آمارهای منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مقرری بیکاری طی هفته گذشته به زیر ۵۰۰ هزار نفر رسیده است. 

قیمت‌های مصرف کننده در ژاپن طی ماه آوریل برای نهمین ماه متوالی شاهد افت بوده است. 

نتایج نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد، اقتصاد انگلیس در سال جاری میلادی رشدی بیش از حد انتظار را شاهد خواهد بود، زیرا واکسیناسیون موفق بخش قابل توجهی از جمعیت این کشور زمینه را برای بازگشایی کسب و کارها و افزایش اعتماد مصرف کننده فراهم ساخته است.

 

منبع: مشرق

اخبار مرتبط

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...