|
کدخبر: 174012

آمادگی هند برای خرید نفت از ایران + جزئیات

پالایشگاه‌های هند آماده می‌شوند تا پس از لغو تحریم های آمریکا واردات نفت ایران را از سر بگیرند.

انرژی آمادگی هند برای خرید نفت از ایران + جزئیات

پالایشگاه‌های دولتی هند در صدد هستند تا خرید نفت خام از ایران را تا اواخر سال ۲۰۲۱ به دلیل انتظار لغو تحریم‌ های آمریکا از سر بگیرند.

بر اساس این گزارش پالایشگاه‌های هند واردات نفت از ایران را چندین ماه پس از اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران قطع کردند. دولت ترامپ علاوه بر اعمال تحریم‌های نفتی از قرارداد برجام که سال ۲۰۱۸ بین ایران و ۵ کشور اروپا و آمریکا انجام شده بود عقب‌نشینی کرد.

به گزارش راشا تودی، دولت بایدن چند هفته‌ای است که به طور مستقیم در وین اتریش در باره توافق هسته‌ای با ایران و امکان دسترسی دو کشور به توافق بحث و مذاکره می‌کنند.

گزارش‌ها حاکی از این است که پیشرفت‌هایی در این مذاکرات صورت گرفته، اما پیشرفت عمده‌ای تاکنون حاصل نشده است.

شرکت‌های نفتی هند گفته‌اند: بزرگ‌ترین شرکت پالایشگاهی اویل کورپوریت، باهارات پترولیوم، هندوستان پترولیوم و پالایشگاه و فرآوری ماناگالور، به دنبال کاهش خریدهای نفتی از دیگر کشورها و ازسرگیری خرید نفت از ایران هستند. این شرکت‌های نفتی این را هم گفته‌اند که خرید نفت از ایران در صورتی خواهد بود که قیمت‌ ها واقعی باشد و تحریم‌ها برداشته شود.

قبل از تحریم‌های آمریکا هند بزرگ‌ترین بازار نفت ایران محسوب می‌شد و پس از چین بیشترین خرید را از ایران انجام می‌داد که پس از تحریم‌های آمریکا خرید خود را به طور کامل از ایران قطع کرد، اما چین همچنان خریدار نفت ایران باقی مانده است.

علاوه بر این، ایران برای افزایش تولید و صادرات نفت خام، با توجه به پیشرفت‌هایی که در مذاکرات وین دیده می‌شود خود را آماده می‌کند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...