|
کدخبر: 157214

صادرات گاز روسیه به چین ۳ برابر شد

شرکت گازپروم روسیه امروز اعلام کرد: میزان صادرات گاز روسیه به چین از طریق خط لوله موسوم به قدرت فیبری نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

انرژی صادرات گاز روسیه به چین ۳ برابر شد

شرکت گازپروم روسیه امروز اعلام کرد: در ماه فوریه امسال نسبت به فوریه سال ۲۰۲۰ سه برابر گاز بیشتر از طریق خط لوله انتقال گاز موسوم به قدرت فیبری به چین صادرات گاز داشته است.

این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد: صادرات گاز روسیه به چین از طریق خط لوله قدرت فیبری همچنان افزایش خواهد یافت و در شرایط کنونی از میزان تعهد ما بیشتر است. طی ماه فوریه نیز ۳.۲ برابر گاز بیشتر نسبت به فوریه سال ۲۰۲۰ از طریق این خط لوله به چین صادر شده است.

این خط لوله ۳ هزار کیلومتری نخستین بار در سال ۲۰۱۹ به بهره‌برداری رسید و ظرفیت آن ۶۱ میلیون مترمکعب در سال است که ۳۸ میلیون مترمکعب آن برای اهداف صادراتی است.

سال گذشته گازپروم از طریق این خط لوله ۴.۱ میلیون مترمکعب گاز به چین صادر کرد و امسال قصد دارد رقم صادرات گاز به این کشور آسیایی را به بیش از ۱۰ میلیون مترمکعب برساند.

توافقات اولیه برای ساخت این خط لوله در سال ۲۰۱۴ و طی یک قرارداد ۳۰ ساله امضاء شد.این خط لوله نخستین خط انتقال گاز از روسیه به چین است و بزرگ‌ترین قرارداد صادرات گاز شرکت گازپروم محسوب می‌شود.

روسیه یک پروژه خط لوله دیگر به چین به نام قدرت فیبری ۲ دارد که می‌خواهد از این طریق صادرات به چین را افزایش دهد. البته این خط لوله هنوز به بهره‌برداری نرسیده اما روس‌ها می‌خواهند تا سال ۲۰۳۵ به وسیله خطوط لوله خود ۲۵ درصد نیاز گاز به چین را تأمین کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...