|
کدخبر: 330443 امیرمحمد درویش

اختصاصی گسترش نیوز؛

قیمت انواع لوله داربست | برپایی ایستگاه صلواتی چقدر هزینه دارد؟

لوله داربست قیمت های مختلفی دارد و بسیاری از فروشگاه ها برای کسانی که پول کمی دارند، آن را اجاره می دهند. در روزهای ماه محرم خرید و اجاره داربست برای برپایی ایستگاه صلواتی رونق دارد.

اقتصاد قیمت انواع لوله داربست | برپایی ایستگاه صلواتی چقدر هزینه دارد؟

با فرار رسیدن ایام محرم، عده زیادی از مردم نسبت به برپایی ایستگاه صلواتی و هئیت های مذهبی اقدام می کنند که برای برپایی آن ها نیاز داربست دارند که ابتدایی ترین وسیله مورد نیاز است. داربست قیمت های مختلفی دارد و اصولا ۶ متری آن برای هیئت و ایستگاه صلواتی استفاده می شود. اصولا هر ایستگاه صلواتی در مناسب ترین حالت ممکن به ۱۰ شاخه لوله داربست ۶ متری نیاز دارد که در ادامه این گزارش به قیمت آن پرداخته ایم. اما داربست های ۳ متری هم مورد استفاده قرار می گیرد که قیمت آن پایین تر است.

لوله داربست

اگر بخواهید یک ایستگاه صلواتی راه اندازی کنید، همانطور که گفته شد به ۱۰ عدد لوله داربست ۶ متری نیاز دارید. با جست و جو در سایت ها متوجه قیمت انواع داربست در بازار شدیم. هر شاخه ۶ متری لوله داربست که وزن آن ۱۴ کیلوگرم است، ۵۵۴ هزار تومان قیمت دارد. پس می توان نتیجه گرفت که اگر بخواهید هر ۱۰ شاخه را لوله داربست ۶ متری استفاده کنید، در ابتدا به ۵ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان سرمایه نیاز دارید. قیمت هر کیلوگرم داربست ۳۶ هزار تومان است. در جدول زیر می توانید قیمت انواع لوله داربست ۶ متری با ضخامت های مختلف را مشاهده کنید.

 

نام

سایز

ضخامت

طول شاخه

قیمت

لوله داربستی

۵

۱.۸

۶ متر

۵۵۵،۰۰۰

لوله داربستی

۵

۲

۶ متر

۶۴۴،۰۰۰

لوله داربستی

۵

۲.۳

۶ متر

۷۳۵،۰۰۰

لوله داربستی

۵

۲.۵

۶ متر

۷۸۰،۰۰۰

لوله داربستی

۶

۲

۶ متر

۸۲۸،۰۰۰

لوله داربستی

۶

۲.۵

۶ متر

۱،۰۰۰،۰۰۰

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، لوله داربست قیمت بالایی دارد و عده ای مجبور می شوند با جست و جوی بیشتر، داربست های دست دوم خریداری کنند. قیمت لوله داربست دست دوم، به میزان زیادی تحت تاثیر قیمت لوله داربست نو می‌باشد و به همین دلیل باید از قیمت لوله داربست نو کاملا آگاه باشید. در جدول زیر می‌توانید لیست قیمت انواع لوله داربست دست دوم را مشاهده نمایید.

لوله داربست

وزن شاخه

قیمت هرکیلو

لوله داربست ۴۸ ضخامت ۱.۸میلیمتر

۱۲ کیلوگرم

۴۱،۲۰۰

لوله داربست ۴۸ ضخامت ۱.۹میلیمتر

۱۳.۳ کیلوگرم

۴۱،۲۰۰

لوله داربست ۴۸ ضخامت ۲میلیمتر

۱۴ کیلوگرم

۴۱،۲۰۰

لوله داربست ۴۸ ضخامت ۲.۵میلیمتر

۱۷.۵۲ کیلوگرم

۴۱،۲۰۰

لوله داربست ۴۸ ضخامت ۲.۸میلیمتر

۱۹.۶۲ کیلوگرم

۴۱،۲۰۰

لوله داربست ۴۸ ضخامت ۳میلیمتر

۲۱ کیلوگرم

۴۱،۲۰۰

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، به علت دست دوم بودن لوله داربست ها، فرقی نمی کند که ابعداد و وزن آن چقدر است و قیمت ها کاملا یکسان است.

اگر بخواهید یک هیئت بزرگ راه اندازی کنید به ۱۰۰ شاخه داربست نیاز دارید. اگر بخواهید با قیمت های جدول اول، خرید خود را انجام دهید، در بهترین حالت به ۵۵ میلیون تومان نیاز است. اما اگر چندان حساس نباشید، می توانید با داربست های دست دوم، کار خود را انجام دهید.

داربست

عده ای از افراد که پول کافی برای خرید داربست را ندارند، مجبور می شوند تا چند شاخه داربست اجاره کنند. لازم به ذکر است که اجاره داربست شرایط خاص خود را دارد و به سادگی هم نیست. گفته می شود در ابتدا باید یک قرارداد تحت عنوان اجاره داربست بین طرفین بسته شود. قرارداد اجاره داربست، قراردادی است که موضوع اصلی آن اجاره دادن یا اجاره کردن داربست‌ های فلزی است. در این قرارداد یک طرف شخصی است که مالکیت داربست را در اختیار دارد و طرف دیگر شخصی است که داربست را برای مدت مشخصی اجاره می‌کند و می‌ پذیرد که برای آن مدت مبلغی را برای اجاره پرداخت کند. کرایه اجاره داربست برای یک ایستگاه صلواتی ۳ در ۳ به همراه چادر پوشش، ماهانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است. این رقم برای ۳ متر ایستگاه است و اگر متراژ آن بالاتر باشد، قیمت هم بالاتر خواهد بود.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها