|
کدخبر: 326724

اختصاصی گسترش نیوز؛

قیمت روغن زیتون نصف حقوق کارگران شد!

در این گزارش به بررسی قیمت روغن زیتون در بازار پرداخته ایم.

اقتصاد قیمت روغن زیتون نصف حقوق کارگران شد!

یکی از خوراکی های بسیار مفید و سالم در سبد غذایی را می توان روغن زیتون نام برد که برای سلامت بدن بسیار مفید بوده و البته قیمت آن بالاست. روغن زیتون مصارف بسیاری دارد که بیشتر مصرف ما ایرانی ها برای سالاد است. این روغن عطر و طعم بسیار خوبی به غذا و سالاد می دهد و در سبد غذایی تعداد محدودی از ما وجود دارد. روغن زیتون برای کاهش بیماری های قلبی بسیار مفید بوده و خواص ضد التهابی دارد. همچنین برای کسانی که دارای بیماری قند هستند نیز توصیه می شود. روغن زیتون باعث افزایش متابولیسم بدن شده و با افسردگی مبارزه می کند. برای همین، می توان گفت که این خوراکی، سرشار از مواد مفیدد است و مصرف آن از سوی پزشکان توصیه می شود.

روغن-زیتون

صادرات روغن زیتون ایران به سایر کشورها درحال انجام است و آنطور که آمار نشان می دهد، باوجود شرایط ایران برای کشت زیتون و امکان بهره گیری از روغن آن، در کشور مازاد روغن زیتون داریم. این مازاد فرصت بسیار خوبی را برای صادرات به وجود آورده است و گفته می شود که روسیه روغن زیتون ایران را خریداری می کند. رودبار که به شهر زیتون معروف است، فرصت خوبی را برای صادرات به وجود آورده است و عمده روغن زیتون کشور در رودبار تولید و صادر می شود.

زیتون-روغن

به گزارش گسترش نیوز، با گشت کوتاهی در فضای مجازی، قیمت انواع روغن زیتون در بازار را بررسی کردیم. این محصول در بسته بندی و وزن های مختلف به فروش می رسد. برای مثال، روغن زیتون نیم لیتری ۲۹۸ هزار تومان و یک لیتری آن ۶۷۳ هزار تومان فروخته می شود. روغن زیتون یک و نیم کیلویی نیز یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان فروخته می شود. روغن زیتون در بسته بندی های ۲۵۰ میلی لیتری نیز وجود دارد که ۱۰۹ هزار تومان قیمت دارد. در این سایت، روغن زیتون با عصاره فلفل نیز وجود دارد که بسته بندی ۲۲۵ گرمی آن، ۱۳۸ هزار تومان فروخته می شود. روغن زیتون ۴ و نیم لیتری هم در این سایت فروخته می شود که ۲ میلیون تومان قیمت دارد.

روغن-زیتون۳

روغن-زیتون۴

روغن های زیتون سرخ کردنی نیز در این سایت به فروش می رسد که قیمت خاص خود را دارند. برای مثال، روغن زیتون سرخ کردنی یک و نیم لیتری ۲۰۶ هزار تومان و ۲ لیتری آن ۳۱۰ هزار تومان فروخته می شود. در واقع این همان روغن سرخ کردنی معمولی است که پایه روغن زیتون دارد.

در جدول زیر می توانید قیمت انواع روغن زیتون را مشاهده کنید.

روغن زیتون

قیمت

روغن زیتون ۴۰۰ میلی لیتر

۲۴۱،۰۰۰

روغن زیتون نیم لیتری

۳۷۶،۰۰۰

روغن زیتون یک و نیم لیتری

۱،۱۴۹،۰۰۰

روغن زیتون یک لیتری

۷۳۹،۰۰۰

روغن زیتون ۹۰۰ میلی لیتر

۶۹۹،۰۰۰

روغن زیتون ۳ لیتری

۱،۸۴۲،۰۰۰

روغن زیتون ۴ و نیم لیتری

۱،۹۹۰،۰۰۰

جدول بالا نشان می دهد که روغن زیتون یکی از گران ترین روغن های خوراکی موجود در کشور است. البته باید اشاره کرد، طبق بررسی های صورت گرفته، قیمت فروش روغن زیتون در سایت های مختلف، تفاوت دارد و هیچ نظارتی بر روی آن نیست. با این وجود می توان گفت که خرید آن برای بسیاری آرزو شده است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها