|
کدخبر: 326671

وضعیت بازارهای پولی و مالی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلار به همه رکب زد / در بازار امروز چه گذشت؟

وضعیت بازارهای پولی و مالی امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ را در این گزارش مشاهده می کنید.

اقتصاد دلار به همه رکب زد / در بازار امروز چه گذشت؟

در بازار امروز، قیمت سکه و طلا با ریزش قیمت مواجه شد و دلار نیز به روند کاهشی خود ادامه داد.در این گزارش نگاهی به بازار بورس، طلا، سکه، ارز، ارز دیجیتال و خودرو در ایران داریم.

Brown Aesthetic Skincare Pricelist Instagram Story(27)

ثبت یک عقبگرد دیگر در بورس

در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳، بازار بورس تهران با کاهش شاخص کل مواجه شد. این وضعیت منجر به کاهش قیمت بسیاری از نمادهای معاملاتی و ایجاد رنگ قرمز بر روی آنها شد.

id: 326418

upTitle:

title: رشد صادرات آمریکا به ایران / تجارت بین دو کشور چند برابر شده است؟

lead: بر اساس این گزارش در سه ماه نخست ۲۰۲۴ صادرات آمریکا به ایران رشد ۷۷ درصدی داشته است. در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۱۳.۴ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۲۳.۸ میلیون دلار افزایش یافته است.

subTitle:

type: 1

tinyUrl: /fa/tiny/news-326418

theme: theme2

image picture:

معاملات در این روز با شروعی نزولی آغاز شد و در ادامه این نزول، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش قابل توجهی رخ داد و شاخص کل بالای ۸ هزار واحد ریخت.

نقشه-بازارشاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با ریزش ۱۲۸۰۰ واحدی به ۷۱۶ هزار و ۶۳ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

 

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، بپاس، مارون، خاور، وسپهر، هرمز و آریان هستند.

نمادهای-بورسی

قیمت طلا سقوط کرد

قیمت طلا و سکه در شروع سومین روز هفته با کاهش قیمت بازگشایی شدند. امروز دلار در کف کریدور ششم معامله شد و اونس جهانی طلا بعد از بازگشایی بازارهای جهانی در ابتدای هفته، بیش از ۱۶ دلار کاهش پیدا کرد؛ همین موضوع روند بازار طلا را با تلرانس ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی کاهش داد.

Screenshot 2024-05-13 at 1.00.36 PM

معامله‌گران، دلار را لیدر اصلی بازار فلز زرد می‌دانند و معتقدند در صورتی که قیمت‌ها در بازار ارز همچنان کاهشی باشد امکان ورود سکه امامی به کانال ۳۸ میلیونی وجود دارد.

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۴۳ در حال معامله است و اونس جهانی نقره نیز با کاهش ۱۰ سنتی روی رقم ۲۸ دلار و ‍۱۵ سنتی ایستاده است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۴ هزار و ۲۸۰ تومان در حال معامله است و نسبت به روز گذشته نزدیک به هزار تومان کاهش دارد.

سکه‌های سنگین تغییر کانال دادند

قیمت سکه امامی امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت با کاهش ۴۸۰ هزار تومانی بازگشایی شد و به کانال پایین‌تر برگشت. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معامله می‌شود. سکه‌ بهار با رقم ۳۷ میلیون و ۵۹۵ هزار تومانی در حال معامله است و نسبت به روز یکشنبه ۴۰۰ هزار تومان افت دارد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با رقم ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی معامله می‌شود و افت ۴۰۰ هزار تومانی دارد. قیمت ربع‌سکه با ۲۰۰ هزار تومان کاهش به کانال ۱۴ میلیونی برگشت و با رقم ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در حال معامله است. قیمت سکه گرمی نیز با رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله می‌شود و کاهش ۱۰۰ هزار تومانی پیدا کرده است.

قیمت مثقال به نیمه کانال ۱۴ میلیونی برگشت

قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش کاهش یافته است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۱۱۲ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۴۷۶ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۳۳ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۴۱ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۹۶ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امروز در تمام قطعات کاهش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۲۷۳ هزار تومان، سکه بهار ۱۱۱ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۷۶ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۷۶ هزار تومان و سکه گرمی ۶۹ هزار تومان کاهش دارد.

کامبک دلار به کانال ۵۰ هزار تومانی

بازار ارز تهران به روند کاهشی روزهای اخیر خود ادامه داد. در حالی که نرخ اسکناس آمریکایی در تلاش‌های پیشین خود جهت حضور در کانال ۶۰هزار تومانی ناموفق بود، دیروز برای دومین روز متوالی در این بازه قیمتی به فروش رسید. به نظر می‌رسد حمایت معامله‌گران بالاخره شکسته شده و بازار حضور نرخ این ارز در کانال ۶۰ را پذیرفته است. هر برگ اسکناس دلار آزاد نخستین فعالیت خود در بازار صبح روز گذشته را با افتی ۳۰۰تومانی نسبت به نرخ روز پیشین در رقم ۶۰هزار و ۵۰۰تومان آغاز کرد. در ادامه بازار دیروز نرخ این ارز افت ۱۰۰تومانی دیگری را نیز تجربه کرد تا در نهایت با ۴۰۰تومان کاهش نسبت به نرخ روز شنبه، در رقم ۶۰هزار و ۴۰۰تومان معامله شود.

ین در حالی است که افت قیمت دلار در بازار فردایی بیشتر بود. نرخ دلار فردایی در بازار عصر دیروز در بازه قیمتی ۶۰هزار و ۲۰۰ تا ۶۰هزار و ۴۰۰ تومان قیمت خورد. از سوی دیگر نرخ دلار در بازار هرات (که همبستگی شدیدی با دلار تهران دارد) در روز گذشته به کف کانال ۵۹هزار تومانی نزدیک شد و دلار فردایی این بازار نیز در کانال ۵۸ قیمت خورد. در نتیجه احتمال تداوم روند کاهشی دلار تهران در روزهای پیش رو وجود دارد. علاوه بر نرخ دلار، قیمت دیگر شاخص‌های ارزی نیز در بازار روز گذشته کاهشی بود. یورو و پوند در عصر دیروز هریک به ترتیب با ۱۵۰ و ۲۵۰تومان کاهش، در ارقام ۶۵هزار و ۲۵۰و ۷۵هزار و ۷۵۰ تومان معامله شدند.

در معاملات امروز (دوشنبه ۲۴اردیبهشت ۱۴۰۳) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز کاری قبل به‌ نرخ ۴۴ هزار و ۸۷۹ تومان و حواله دلار نیز به‌نرخ ۴۱ هزار و ۹۰۴ تومان معامله می‌شود.

قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با کاهش نسبت به روز کاری قبل به ۴۸ هزار و ۳۳۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۱۳۰ تومان رسیده است.

از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات نسبت به روز کاری گذشته، ۱۲ هزار و ۲۲۰ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم نیز ۱۱ هزار و ۴۱۰ تومان است.

بروز رسانی: ‌دوشنبه 24  اردیبهشت 09:00

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (اسکناس)

44  هزار و 879  

قیمت دلار (حواله)

41  هزار و 904

قیمت یورو (اسکناس)

48  هزار و 334

قیمت یورو (حواله)

45 هزار و 130

قیمت درهم (اسکناس)

12 هزار و 220

قیمت درهم (حواله)

11 هزار و 410

الان وقت خرید خودرو است 

نرخ خودرو در روز دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳، در بیشتر محصولات روند نزولی دارد. کاهش نرخ در اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی مشاهده می‌شود، اما در برخی موارد، قیمت خودروها افزایش داشته یا بدون تغییر مانده است.

قیمت خودرو‌های داخلی

خودرو-داخلی۱

قیمت خودرو‌های مونتاژی

خودرو-خارجی۱

تون کوین رویای بیت کوین شدن در سر دارد

امروز بیت کوین با نرخ ۶۱,۰۱۶ هزار دلار (۳,۷۰۳,۴۳۷,۹۶۱ تومان) معامله می‌شود و بازار نسبت به روز گذشته با  روند افزایشی روبرو بوده است. هم اکنون ارزش کل بازار بیت کوین ۱,۲۰۱,۸۶۴,۱۰۷,۵۰۷ هزار دلار است و حجم معاملات ۲۴ ساعته گذشته این ارز دیجیتال ‍ ۱۳,۰۵۲,۲۳۸,۹۶۱ هزار دلار بود. در حال‌ حاضر بیت کوین نسبت به روز گذشته روند افزایشی به خود گرفته است. پیش‌بینی می‌شود که در ماه‌های آینده روند بازار رمزارزها تغییر کند.

رمز ارز-دیجیتال۱۱

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها