|
کدخبر: 326331

کاهش قیمت ۴۰۰ هزار تومانی در بازار سکه / طلا چند شد؟

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به قیمت پایانی روز گذشته به ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید.

اقتصاد کاهش قیمت ۴۰۰ هزار تومانی در بازار سکه / طلا چند شد؟

قیمت هر قطعه سکه طرح جدید تا لحظه درج این خبر در معاملات امروز چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت) در بازار طلای تهران با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به قیمت پایانی روز گذشته، روی قیمت ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مانده است. علاوه بر این، حباب این سکه ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به قیمت پایانی روز گذشته، ۳۸ میلیون هزار تومان معامله شد.

امروز نیم سکه با ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت، ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ربع سکه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی، ۱۵ میلیون به فروش رسید.​

قیمت سکه گرمی با کاهش ۷۰۰ هزار تومانی نسبت به دیروز، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار طلای تهران با ۲۳ هزار تومان افزایش در مقایسه با دیروز، سه میلیون و ۴۱۲ هزار تومان معامله شد.

جدول قیمت انواع سکه
عنوان قیمت بروزرسانی
سکه امامی 41,300,000.00 تومان 13:05
نیم سکه 23,700,000.00 تومان 13:05
ربع سکه 15,100,000.00 تومان 13:05
سکه گرمی 7,200,000.00 تومان 13:05
 

قیمت طلا در بازارهای جهانی

 قیمت طلا تا حدی در روز چهارشنبه افزایش یافته است. افزایش تنش‌ها در خاورمیانه از قیمت طلا حمایت کرده اما تمرکز اصلی سرمایه‌گذاران بر کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال جاری میلادی است.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۲۳۱۷ دلار و ۹ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک کاهش ۰.۱۱ درصدی به ۲۳۲۱ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

رژیم صهیونیستی حمله به رفح در جنوب غزه را آغاز کرده که مذاکرات آتش بس با حماس را پیچیده‌تر می‌کند. بدین ترتیب تمایل به خرید طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش می‌یابد.​

از طرف دیگر افزایش احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در سال جاری میلادی به دنبال انتشار اطلاعات ضعیف اشتغال در این کشور از قیمت طلا حمایت کرده است. این خبر ارزش دلار را هم پایین آورده که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر می‌کند.

طلا بیش از ۱۰۰ دلار پایین‌تر از اوج ماه آوریل معامله می‌شود یعنی زمانی که تهدید جنگ بین رژیم صهیونیستی و ایران تقاضا برای این فلز گرانبها را به شدت افزایش داده بود.​

ارزش دلار تقریباً ثابت مانده و مانع بالا رفتن بیشتر قیمت طلا شده است. بازارها منتظر سرنخ‌های بیشتری نسبت به سیاست نرخ بهره فدرال رزرو هستند.

بسیاری از مقامات بانک مرکزی آمریکا اعلام کرده‌اند این بانک در فکر پایین آوردن نرخ بهره در سال جاری میلادی است اما احتیاج به اطلاعات قانع‌کننده بیشتری در مورد کاهش تورم دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره بدون تغییر به ۲۷ دلار و ۵۵ سنت رسیده است و پلاتین با ۰.۰۹ درصد کاهش ۹۷۷ دلار و ۷۲ سنت معامله می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها