|
کدخبر: 326164

قیمت جدید مرغ، گوشت و بوقلمون در بازار / گوشت وارداتی چند شد؟

دبیر انجمن صنعت بسته‌بندی اعلام کرد که در حال حاضر گوشت‌های تنظیم شده با نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شود.

اقتصاد قیمت جدید مرغ، گوشت و بوقلمون در بازار / گوشت وارداتی چند شد؟

مسعود رسولی اعلام کرد که میزان واردات گوشت گرم در حال افزایش است و بر اساس آمار روزانه، ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله وارد شده و در بازار به توزیع می‌رسد.

به گفته او، هم اکنون گوشت های گرم تنظیم بازار در استان های تهران، البرز، قم، اصفهان و خراسان رضوی با نرخ مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین عرضه می شود.

رسولی ادامه داد: براساس سیاست مسئولان وزارت جهاد قرار است تا پایان سال در استان هایی که مصرف بالاتر است، گوشت های تنظیم بازار توزیع شود.

دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت و مواد پروتئینی با بیان اینکه واردات گوشت منجر به ایجاد تعادل در بازار شده است، افزود: واردات گوشت از افزایش قیمت در بازار جلوگیری کرده است به طوریکه اکنون هر کیلو لاشه در میدان بهمن با نرخ ۵۵۰ هزارتومان عرضه می شود، در حالیکه اگر واردات نبود، قیمت لاشه در عمده فروشی به یک میلیون تومان رسیده بود.

او قیمت هر کیلو ران و دست گوسفندی را ۳۷۵ هزار تومان، مخلوط گوسفندی ۳۱۶ هزار تومان، ران و دست گوساله ۲۹۹ هزار تومان، چرخ کرده ۲۷۵ هزار تومان و مخلوط گوساله را ۲۸۵ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس شورای تامین کنندگان دام، پوریان، درباره دام زنده اظهار داشت: "عرضه گسترده دام زنده باعث می‌شود تا گوشت به قیمت واقعی خود برسد."
رئیس شورای تامین کنندگان دام با بیان اینکه جمعیت دام سبک به بیش از ۷۱ میلیون راس و دام سنگین ۵.۵ میلیون راس رسیده است، افزود: با توجه به افزایش زایش دام ها در فصل بهار، روند جمعیت دامی افزایش می یابد که این مهم به نفع مصرف‌کنندگان داخلی است.

به گفته او، بنابر برنامه ریزی های صورت گرفته واردات روزانه گوشت گرم به ۶۰۰ تن می رسد.

پوریان گفت: واردات و توزیع مناسب گوشت منجر به اشباع شدن بازار می شود که در نتیجه این امر موجب شده تا دام زیادی روی دست تولیدکننده بماند که صادرات دام سیاست مناسبی در راستای تنظیم بازار و تعدیل قیمت محسوب می شود. گفتنی است با توجه به زایش های زمستان و بهار امکان صادرات ۵۰۰ هزار راس دام به بازارهای هدف وجود دارد.

قیمت گوشت در ۱۷ اردیبهشت

بازار گوشت و دام تهران امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳، شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ در کاهش قیمت گوشت گوساله جریان معاملات نسبت به روز پیش است.

قیمت مرغ کشتار امروز

براساس اعلام پایگاه خبری صنعت مرغداری و دامپروری، امروز هر کیلو مرغ کشتار در بازار روند صعودی را نسبت به روز پیش در پیش گرفت و ۷۶,۶۳۵ تومان خرید و فروش شد.

قیمت مرغ زنده در بازار

بازار گوشت مرغ همچنین شاهد رشد قیمت مرغ زنده نسبت به روز پیش است، هر کیلو مرغ زنده در بازار ۵۳,۷۸۵ تومان معامله شد.

قیمت گوشت قرمز منجمد امروز

هر کیلو گوشت منجمد گوساله هم در بازار امروز ریزش قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرد، ۳۱۵ هزار تومان قیمت گذاری و فروخته شده است.

قیمت گوشت بوقلمون کشتار

در بازار گوشت طیور امروز هر کیلو بوقلمون کشتار در حالی معامله شده که نسبت به روز پیش ثبات قیمت را تجربه کرد و کیلویی ۹۲ هزار تومان معامله شد.

قیمت دام زنده و کشتار در بازار

هر کیلو دام در کشتارگاه امروز با ثبات قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. همچنین امروز قیمت دام زنده در بازار صعود را در پیش گرفت و کیلویی ۳۲۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت گوشت شترمرغ کشتار

امروز همچنین در بازار هر کیلو گوشت شترمرغ کشتار ۳۴۱ هزار تومان خرید و فروش شد که در مقایسه با روز گذشته تغییری را تجربه نکرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها