|
کدخبر: 326102

لاستیک های بدون هوا در بازار / با این تایرها دیگر به زاپاس نیازی نداریم

شرکت تایرسازی "میشلن" در سال های گذشته ، برای نخستین بار در تاریخ، لاستیک‌های بدون هوا را با یک خودروی الکتریکی در خیابان آزمایش کرد. این لاستیک‌ها برای عرضه در بازار امسال (۲۰۲۴) برنامه‌ریزی شده بود.

اقتصاد

لاستیک‌های ضد پنچری سالهاست که یک مفهوم جذاب هستند. شرکت تایر سازی فرانسوی چند ملیتی "میشلن"(Michelin) از سال ۲۰۰۵ روی این مفهوم کار می‌کند و اکنون پس از بیش از یک دهه کار، این مفهوم به واقعیت رسید.

این شرکت در سالهای گذشته برای اولین بار لاستیک‌های بدون هوا و ضد پنچری خود را در راستای اهداف این شرکت برای پایداری بیشتر در آینده، زیر یک خودروی برقی آزمایش کرد.

لاستیک-بدون-هوا

سالانه بیش از سه میلیارد لاستیک در سراسر جهان تولید می‌شود. این لاستیک‌ها پس از طی طول عمر خود، معمولاً کارشان به محل دفن زباله ختم می‌شود. آنها همچنین در خطر آتش سوزی و انتشار گازهای سمی در جو هستند.

مزایای این تایرها بسیار زیاد است و از میان آنها می‌توان به کاهش خطر پنچری یا ترکیدن لاستیک اشاره کرد. این دو فاکتور منجر به دوام بیشتر تایر و لاستیک شده و به طول عمر بیشتر آن کمک می‌کند.

لاستیک-بدون-هوا-۱

به مانند دیگر چیزها، یکی از راه‌های سازگارتر شدن لاستیک‌ها و تایرها با طبیعت، ساختن آنها از مواد طبیعی است. مورد دوم کاهش مواردی است که باعث ساییدگی لاستیک‌ها می‌شود. اکنون "میشلن" از هر دوی این رویکردها استفاده می‌کند تا لاستیک‌های خود را سبزتر کند.

این شرکت می‌خواست لاستیک‌هایی بسازد که بدون هوا، قابل شارژ، متصل و پایدار باشند. این سیستم منحصر به فرد ضد پنچری موسوم به "UPTIS" یک تایر بدون هوا است که به لطف طراحی منحصر به فرد خود نیازی به پر شدن با هوا ندارد و هرگز نیز سوراخ یا اصلاحا پنچر نمی‌شود.

امروزه این خواسته و هدف به واقعیت تبدیل شد و این شرکت، تایر های جدید را وارد بازار کرد. با مشاهده ی ویدیوی منتشر شده میتوان از ویژگی های این تایر ها بیشتر آگاه شد.

منبع: اقتصاد شرق

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها