|
کدخبر: 325815

سکته خریداران این ارز دیجیتال / بازار رمزارز به خاک سیاه می نشیند؟

قیمت بیت‌کوین در طول چند هفته گذشته با کاهش قابل توجهی مواجه بوده است. بر اساس اطلاعات موجود، قیمت این ارز دیجیتال ۱۸.۶٪ از سقف خود کاهش پیدا کرده است. بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که احتمال کاهش بیشتر قیمت بیت‌کوین نیز وجود دارد.

اقتصاد سکته خریداران این ارز دیجیتال / بازار رمزارز به خاک سیاه می نشیند؟

در طول هفته گذشته، قیمت بیت‌کوین ۱۴٪ کاهش داشته است. همچنین در طول ماه گذشته نیز این ارز دیجیتال ۱۲٪ افت قیمت را تجربه کرده است.جالب است بدانید که بیت‌کوین در تاریخ ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) رکورد جدیدی با قیمت ۷۳٬۸۳۵ دلار ثبت کرده بود.

اما داده‌ها نشان می‌دهند که در تاریخ ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت)، قیمت این ارز دیجیتال با سقف ۶۴٬۷۲۷ دلار و کاهش ۶.۵٪ به کف ۶۰٬۵۰۵ دلار رسیده است.کاهش قیمت بیت‌کوین همزمان با واکنش ضعیف بازار به آغاز کار صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین و اتریوم در هنگ کنگ و افزایش ترس از رکود تورمی در ایالات متحده اتفاق افتاد. ETFها فشار نزولی بر قیمت بیت‌کوین را تشدید کردند.

نمودار-کاهشی-بیت-کوین

۴۲٬۰۰۰ دلار، پیش‌بینی تحلیل‌گران برای قیمت بیت کوین

بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ با رسیدن به سقف قیمت قبل از رویداد هاوینگ، قیمت بی‌سابقه‌ای را به نمایش گذاشت. این موضوع باعث شده تا این سوال برای فعالان بازار پیش بیاید که آیا بیت‌کوین به سقف خود در این چرخه رسیده است یا خیر؟

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین ۱۷٪ پایین‌تر از سقف تاریخی خود معامله می‌شود و از زمان هاوینگ در ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت)، ۷٪ کاهش یافته است، و برخی از تحلیلگران اکنون متقاعد شده‌اند که این ارز دیجیتال تا محدوده ۴۰٬۰۰۰ دلار پایین خواهد آمد.

در کامنت‌های یک پست در پلتفرم X (توییتر سابق)، در ۲۹ آوریل (۱۰ اردیبهشت)، معامله‌گر مستقلی به نام علی مارتینز تلاش کرد تا به این سوال که آیا قیمت BTC به سقف خود در بازار رسیده است یا خیر، پاسخ دهد.

او مقایسه‌هایی را با چرخه‌های هاوینگ قبلی انجام داد و مشاهده کرد که جهش‌ها در نمودار سود تحقق یافته بیت‌کوین با سقف‌های بازار، همزمان رخ داده‌اند.

علی با ارجاع به داده‌های مقاله گلسنود که نشان می‌داد بیت‌کوین در ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) به سقف خود رسید و «سود تحقق یافته به ۳.۵۲ میلیارد دلار رسید»، خاطرنشان کرد که سطوح مشابهی در بازار صعودی ۲۰۲۱ مشاهده شد.

نمودار-بیت-کوین

قبل از اینکه این معامله‌گر نقطه مذکور را سقف بنامد، بیان کرد منتظر تایید دیگری است که شامل بسته شدن پایدار کندل، کمتر از قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت بیت‌کوین است.

“اگر سقف بازار تایید شود، بیت‌کوین می‌تواند به ۵۱٬۵۳۰ دلار یا حتی ۴۲٬۷۰۰ دلار کاهش یابد.”

نمودار-بیت۱

بیت کوین در محدوده انباشت دوباره، نفسی تازه می‌کند

بیت‌کوین پس از هاوینگ در سال ۲۰۲۴، با کاهش قیمت، تاریخ را به چالش کشید، اما تحلیلگر Rekt Capital بیان کرد که این کاهش همچنان بخش مهمی از یه ستاپ کلاسیک بازار صعودی است.

در نموداری که در X منتشر شد، او چرخه فعلی بیت‌کوین را با هاوینگ‌های قبلی مقایسه کرد و گفت که قیمت دقیقاً به همان شیوه رفتار می‌کند، «حتی یک سایه بلند نزولی زیر این محدوده تشکیل شده است».

طبق گفته Rekt Capital، قیمت بیت‌کوین در حال حاضر در «محدوده انباشت مجدد» است که معمولاً قبل از هاوینگ ایجاد می‌شود و بیشتر آن پس از هاوینگ شکل می‌گیرد.

اکنون هدف این است که بیت‌کوین به سمتی حرکت کند تا نفسی تازه کند، تا بازار پس از عملکرد فوق العاده قیمت بیت‌کوین قبل از هاوینگ، آرام شود.

نمودار-جدولی

او همچنین توضیح داد که «این محدوده با شکست قیمت، چندین هفته و حتی ماه‌ها پس از هاوینگ به پایان می‌رسد.»

از نقطه نظر تکنیکال، قیمت بیت‌کوین در حمایت فوری از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در ۵۹٬۹۴۴ دلار قرار داشت.

از دست دادن این حمایت باعث کاهش قیمت از سطوح فعلی می‌شود و نقدینگی سمت تقاضا را به زیر آن و به سمت متحرک نمایی ۲۰۰ روزه انتقال می‌دهد که در حال حاضر روی ۵۱٬۹۰۰ دلار قرار دارد. چنین حرکتی نشان دهنده کاهش ۱۵٪ نسبت به سطوح فعلی است.

نمودار

متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نیز با ناحیه حمایت افقی بیت‌کوین بین ۵۰٬۰۰۰ تا ۵۲٬۰۰۰ دلار همسو است. این حمایت، پس از اینکه گاوها در ماه فوریه توانستند این حمایت را حفظ کنند، با یک صعود ۴۲٪ به سقف تاریخی رسید.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها