|
کدخبر: 324820

بازار بورس / بورس امروز / پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز ۱ اردیبهشت / مشکل اصلی بازار مشخص شد

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل بورس تهران ۶ هزار و ۲۳۱ واحد بالا آمد. در این روز نمادهای فملی، فولاد و فارس شاخص‌ساز بودند و بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص داشتند.

اقتصاد پیش بینی بورس امروز ۱ اردیبهشت / مشکل اصلی بازار مشخص شد

برای پیش بینی بازار بورس امروز، ما به روند بازار سهام در روز چهارشنبه نگاه می کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته، شاخص کل به اندازه ۶،۲۳۱ واحد رشد کرد و شاخص کل هموزن نیز ۳۷۸ واحد بالا رفت. همچنین، شاخص کل فرابورس ۱۱ واحد رشد کرد و شاخص هموزن فرابورس نیز ۲۵۷ واحد افزایش یافت.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت لوله و ماشین سازی ایران (فلوله)، شرکت ایران تایر (پتایر) و شرکت ایران ترانسفو (بترانس) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (فگستر)، شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و شرکت فولاد شاهرود (فرود) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سفانو (شرکت سیمان فارس نو)، سفار (شرکت سیمان فارس) و خپویش (شرکت سازه پویش) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب (ثغرب)، شرکت پویا زرکان آق دره (فزر) و شرکت صنایع گلدیران (گلدیرا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، ۱۹۲ نماد صف خرید داشتند و ۲۱۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۲۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۵۳۷ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۳۳ درصدی به ۵۲۵ میلیارد تومان رسید.

030131

 

پیش بینی بورس امروز

در ۴ روز معاملاتی اخیر که دامنه نوسان قیمت سهام محدود شد، شاخص در دو روز ریزش کرد و در دو روز رشد کرد. اما ویژگی مهم این ۴ روز، افت ارزش معاملات و افزایش ارزش صف‌های خرید و فروش بود.

روز چهار‌شنبه شاخص‌ کل بورس تهران ۶ هزار و ۲۳۱ واحد بالا آمد. در این روز نمادهای فملی، فولاد و فارس شاخص‌ساز بودند و بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص داشتند.

اما خروج پول ادامه داشت و شاهد خروج ۴۲ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس بودیم.

نماد آریا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت و پس از آریا، نمادهای ثفارس، فخوز، وپاسار، وکار و تفارس در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای وبملت، کفرا، فولاد، ذوب و مبین بیشترین ورود سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۳۱ درصدی نسبت به روز قبل به ۲ هزار و ۲۶۱ میلیارد تومان رسید.

بنابراین با اعمال محدودیت نوسان قیمت، شاهد رکود معاملاتی و رشد صف‌های بازار بودیم. انتظار می‌رود با تداوم احتمال درگیری نظامی میان ایران و اسرائیل بازار نیز به اخبار مربوط به آن و مواضع مقامات سیاسی و نظامی واکنش نشان دهد.

فرار سرمایه مشکل بازار در این برهه زمانی است و می‌تواند موجب ریزش بیشتر قیمت‌ها شود.

بر اساس گزارش‌ها، رئیس سازمان بورس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، بند س تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ را دارای تبعات منفی برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری عنوان کرده است. وی افزوده است که این تبصره می‌تواند منجر به خروج نقدینگی، کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران و سوق دادن نقدینگی به بازارهای غیر شفاف همچون ارز و طلا شود. در همین راستا، رئیس سازمان بورس خواستار اصلاح این بند قانونی شده است.

نامه

 

منبع: اکوایران
  • ناشناس ارسالی در

    مگه مجبورید حرف مفت بزنید ، پیش بینی کردید ؟
    بازار مثبت است سهم ها هم مثبت ۷
    لطفا به .... بگید براتون اسپند دود کنه چشم نخورین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها