|
کدخبر: 324700

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

رشد نسبی در معاملات بورس / کدام نمادها صدرنشین بودند؟ + نقشه بازار

در تاریخ ۲۹ فروردین ماه، شاخص کل بورس تهران به سطح ۲,۲۰۸,۲۱۴ واحد رسید و تجربه افزایش قابل توجهی به میزان بیش از ۶ هزار واحد را داشت. این افزایش نشانگر روند مثبت در بازار بورس تهران است. همچنین، ارزش کلی بازار بورس در این تاریخ نسبتاً افزایش یافته است.

اقتصاد رشد نسبی در معاملات بورس / کدام نمادها صدرنشین بودند؟ + نقشه بازار

در تاریخ ۲۹ فروردین ماه، بورس ایران شاهد رشد شاخص کل و افزایش قیمت سهام بود. این روند باعث تغییر رنگ نمادهای برخی از سهام به رنگ سبز در صفحه نمایش شد. رنگ سبز نشانگر این است که قیمت فعلی سهم بیشتر از قیمت قبلی آن است و این بیانگر افزایش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است. این روند ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند اخبار اقتصادی مثبت، رشد شرکت‌ها، یا تقاضای بالا از سهام باشد. این اطلاعات نشان می‌دهد که در روز ۲۹ فروردین ماه، بازار سرمایه در بورس ایران در حال رشد و رونق بود.

معاملات در این روز با شروعی صعودی آغاز شد و در ادامه این صعود، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش نسبی در شاخص کل رخ داد و شاخص به بالای  ۲ هزار واحد رسید. نمادهای بورسی مانند فملی، فولاد، فارس، شپنا، شستا، تاپیکو و نوری تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

نقشه-بازار
شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  صعود افزایش یافت تا با رشد ۳۷۸ واحدی به ۷۲۳ هزار و ۵۶۶ واحدی رضایت دهد.
 
شاخص-کل
در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بالای ۶ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۶,۳۲۴.۶۸۰.۷۴۳ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۳۰,۳۷۹.۸۴ میلیارد ریال و حجم معاملات ۵.۲۹۶ میلیارد سهم است.
نمادهای-بورسی

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، شگویا، هرمز، خاور، انتخاب، وسپهر و فزر هستند.

خبرهای مهم بورسی در ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

از ابتدای سال تا روز ۲۹ فروردین ماه جاری، ۹۰ هزار و ۶۰۰ نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل اعضای حاضر در این سامانه ملی به عدد ۴۶ میلیون و ۱۵ هزار نفر برسد.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا به اختصار «سجام» در روز ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رونمایی شد. هدف از راه‌اندازی این سامانه، شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران بود که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» فقط یک بار برای همیشه در این سامانه اطلاعات خود را ثبت می‌کنند و پس از احراز هویت حضوری و یا غیرحضوری می‌توانند از سرویس‌های الکترونیک و متنوع درگاه یکپارچه ذینفعان استفاده کنند.

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، پیگیری سهام عدالت متوفی، حضور در مجامع به صورت الکترونیک، شرکت در پذیره‌نویسی الکترونیکی حق‌تقدم، مشاهده و گزارش دارایی، گزارش سودهای پرداخت شده و دریافت گواهی سهام از مهمترین مزیت‌های ثبت‌نام در سامانه سجام است.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها