|
کدخبر: 323568

هوش مصنوعی / چت GPT / ربات هوش مصنوعی

سورپرایز جدید ChatGPT / هوش مصنوعی همه را غافلگیر کرد

دسترسی به چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT از این به بعد آسان‌تر است.

اقتصاد سورپرایز جدید ChatGPT / هوش مصنوعی همه را غافلگیر کرد

در اطلاعیه‌ای جدید، شرکت OpenAI اعلام کرد که از این پس می‌توانید از چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT بدون نیاز به حساب کاربری استفاده کنید. این تغییر تنها برای دسترسی به ChatGPT اعمال شده و برای استفاده از سایر محصولات این شرکت نیاز به اکانت کاربری مانند DALL-E ۳ دارید.

در پست وبلاگ OpenAI آمده است که این به‌روزرسانی به‌مرور در سراسر دنیا اعمال خواهد شد تا ChatGPT در دسترس تمام کسانی قرار گیرد که می‌خواهند از توانمندی‌های آن استفاده کنند. درواقع حالا بدون نیاز به داشتن حساب کاربری، افراد راحت‌تر می‌توانند از قابلیت‌های این هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.

استفاده از ChatGPT بدون حساب کاربری ممکن شد

OpenAI می‌گوید با این تغییر، تدابیر ایمنی اضافه‌ای درزمینه محتوا اعمال می‌کند و در دامنه گسترده‌تری از موضوعات جلوی درخواست‌های نامناسب را می‌گیرد. بااین‌حال، جزئیات بیشتری درباره این موضوعات ارائه نشده است.

امکان انصراف از برنامه گردآوری اطلاعات برای آموزش مدل هوش مصنوعی نیز همچنان حتی برای کاربرانی که بدون اکانت از ChatGPT استفاده می‌کنند، در دسترس خواهد بود.

از زمان عرضه عمومی ChatGPT، کاربران برای استفاده از این چت‌بات هوش مصنوعی به اکانت نیاز داشتند. در ابتدا ساخت اکانت نیازمند ارائه یک شماره تلفن بود، اما بعداً استفاده از آن با ایمیل نیز ممکن شد. حالا حتی دیگر نیازی به ایمیل و ساخت اکانت نیز برای استفاده از این ابزار قدرتمند وجود ندارد.

ربات-هوشمند

OpenAI می‌گوید ChatGPT بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در ۱۸۵ کشور دنیا دارد که هر هفته از این ابزار استفاده می‌کنند. طبق داده‌های SimilarWeb، چت‌بات ChatGPT با ۱.۶ میلیارد بازدیدکننده در ماه فوریه همچنان پربازدیدترین چت‌بات هوش مصنوعی دنیاست؛ هرچند جمینای گوگل هم در مسیر رشد قرار دارد. البته نقطه اوج ChatGPT به ماه مه ۲۰۲۳ برمی‌گردد؛ زمانی که تعداد بازدیدهای آن به ۱.۸ میلیارد رسیده بود.

OpenAI اخیراً از محصول هوش مصنوعی جدیدی موسوم به Voice Engine نیز رونمایی کرده است که می‌تواند با دریافت تنها ۱۵ ثانیه صدا از فردی، هر متنی را با صدای او بخواند.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها