|
کدخبر: 323551

قیمت خودرو/قیمت شاهین/خودروی دنده ای

قیمت شاهین پرواز کرد / جدول قیمت خودروهای اتومات

در آگهی‌های بازار خودرو، مدل ۱۴۰۲ شاهین اتومات با قیمت ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در عین حال، شاهین دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ با قیمت ۷۲۰ میلیون تومان موجود است.

اقتصاد قیمت شاهین پرواز کرد / جدول قیمت خودروهای اتومات

قیمت روز انواع خودرو شاهین

برند مدل کارکرد قیمت (تومان)
شاهین، G اتومات ۱۴۰۲ صفر ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۲ صفر ۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G اتومات ۱۴۰۲ صفر ۸۳۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G اتومات ۱۴۰۲ صفر ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۲ صفر ۶۹۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۱ ۹,۰۰۰ ۶۶۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۲ ۶,۰۰۰ ۷۱۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۰ ۳۵,۰۰۰ ۶۱۹,۰۰۰,۰۰۰

 

سرنوشت بازار خودرو و وضعیت قیمتی آن یکی از پربحث ترین موضوعات در میان محافل مختلف است. برخی از کاهش نرخ ها سخن می گویند و بعضی دیگر تعیین قیمت در ابتدای سال جدید را متاثر از چندین عوامل دانسته و خیلی به ریزش قیمت ها خوشبین نیستند. این دسته معتقدند که قیمت خودرو روند صعودی خواهد داشت و دولت نیز در کنترل رشد نرخ ها توفیقی نخواهد داشت.

با توجه به اینکه سایپا و ایران خودرو قراردادی برای همکاری در حوزه پیشرانه امضا کرده‌اند، این احتمال وجود دارد که در شاهین اتوماتیک از موتور TU5P ایران خودرو استفاده شود که هم‌اکنون زیر کاپوت تارا قرار دارد.

سدان جمع و جور سایپا دارای گیربکس CVT با ۶ دنده مصنوعی است، اما با جعبه دنده کوییک اتوماتیک و ساینا اتوماتیک تفاوت دارد و عملکرد بهتری خواهد داشت.

شاهین قرار بود در دو تیپ S (نیمه فول آپشن) و G (فول آپشن) عرضه شود که فعلا فقط شاهین G در بازار موجود است. شاهین G دنده‌ای دارای آپشن‌هایی شامل نمایشگر مالتی مدیا، دوربین عقب، اتولایت، ناوبری و استارت بدون کلید است، اما شاهین اتوماتیک آپشن‌های بیشتری خواهد داشت و به کروز کنترل، رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی، شیشه‌های دودی، ایربگ‌های جانبی و صندلی‌های برقی جلو مجهز می‌شود.

خودروی شاهین با موتور اصلاح‌شده M15 یا توربوشارژر M15TC کار می‌کند و گیربکس ۵ سرعته دارد. حداکثر سرعت شاهین ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است و با حجم موتور ۱۴۹۷ سی‌سی کار می‌کند. در ادامه برای اینکه بتوانید آگاهانه درباره خرید شاهین تصمیم بگیرید، این ماشین را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

معمولاً خودروهای جدید شاهین اتومات و دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ دارای گارانتی هستند. گارانتی معمولاً توسط تولیدکننده یا واردکننده خودرو ارائه می‌شود و شامل تعمیر و خدمات پس از فروش در صورت بروز مشکلات و خرابی‌های غیرعادی است. مدت زمان گارانتی و شرایط آن ممکن است بین تولیدکنندگان و مدل‌های مختلف متفاوت باشد،

مدت زمان گارانتی خودروهای شاهین اتومات و دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ ممکن است بین تولیدکنندگان و فروشندگان مختلف متفاوت باشد. عموماً، گارانتی خودروها شامل دو بخش اصلی است: گارانتی کارخانه و گارانتی خدمات پس از فروش.

گارانتی کارخانه معمولاً توسط تولیدکننده خودرو ارائه می‌شود و مدت زمان آن ممکن است بین یک تا چند سال باشد. بعضی از تولیدکنندگان خودروها مدت زمان گارانتی را به صورت استاندارد تعیین می‌کنند، اما برخی دیگر ممکن است به مدت زمان بیشتری برای گارانتی اعطا کنند.

همچنین، گارانتی خدمات پس از فروش نیز معمولاً توسط فروشنده خودرو ارائه می‌شود و شامل خدمات تعمیر و نگهداری پس از خرید می‌شود. مدت زمان گارانتی خدمات پس از فروش نیز ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط و قوانین فروشنده خودرو تعیین می‌شود.

بهترین راه برای دریافت اطلاعات دقیق درباره مدت زمان گارانتی خودروهای شاهین اتومات و دنده‌ای مدل ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱، مراجعه به نمایندگی‌های رسمی شاهین یا تماس با فروشندگان معتبر است، زیرا آنها می‌توانند اطلاعات دقیق و به‌روز در این زمینه را ارائه دهند.

 

منبع: باما

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها