|
کدخبر: 323371

لاستیک | لاستیک دولتی | خرید لاستیک

صفر تا صد ثبت لاستیک با کارت ملی در سال ۱۴۰۳

در این مقاله، به بررسی روش‌های ثبت‌نام برای دریافت لاستیک رایگان می‌پردازیم که در ادامه آن را مطالعه خواهید کرد.

اقتصاد صفر تا صد ثبت لاستیک با کارت ملی در سال ۱۴۰۳

در یک سال تنها، امکان خرید چهار عدد تایر با رینگ ۱۳ و ۱۴، دارای یک کد ملی، شماره شاسی و موتور فراهم است. به طبق ابلاغیه وزارت صنعت، تنها در سال، امکان خرید چهار عدد لاستیک با رینگ ۱۳ و ۱۴، دارای یک کد ملی، شماره شاسی و موتور فراهم است.

در این نامه آمده است: «عطف به ابلاغ شماره ۱۹۶۰۴۵۰ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ با موضوع صورتجلسه تنظیم بازار تایرهای سبک و سنگین و بازگشت به نامه شماره ۲۰۲۹۳۹۳ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ در خصوص موارد نظارتی مطرح شده در مکاتبه شماره ۱۳۵۵۰۳۵ مورخ ۱۴۰۳/۰۸/۰۹ اداره کل، صنعت معدن و تجارت استان کرمان مبنی بر مشکلات ناشی از امکان توزیع تایر سواری به مصرف کننده ثبت سند خرده فروشی به یک کد ملی به دفعات در استاد با شماره متفاوت و با عنایت به بررسی به عمل آمده از گزارش بازرسی تایر سواری اخذ شده از سامانه گزارشهای سفارشی تایر خواهشمند است دستور فرمایید موارد ذیل در سامانه اعمال گردد.

برای تایر رینگ ۱۳ و ۱۴ ثبت سند خرده فروشی به یک کد ملی شماره شاسی شماره موتور، محدود به چهار حلقه به مدت یک سال شود.

با توجه به اینکه به نظر می‌رسد پس از اعمال قاعده شفافیت ۸۰ درصد در طول یک هفته برای توزیع تایر توسط نقش عمده فروش برخی از فعالان برای برداشتن این مانع با نقش خرده فروش و یا فروشگاه اینترنتی در سامانه فعالیت می‌نمایند و مطابق با فایل پیوست از ثبت توزیع کالا در سامانه جامع خودداری می‌کنند، لازم است برای نقش خرده فروش و فروشگاه اینترنتی نیز قاعده مذکور (تبصره «ت» بند «ب»، بخش «ج» صورت‌جلسه) اعمال گردد.»

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از عرضه لاستیک رایگان خبر داد. او گفت: در موضوع دریافت کرایه به صورت الکترونیکی، به ۴۰۰ راننده‌ای که بیشترین تراکنش و دریافت مبلغ کرایه از مسافران را در نرم افزار شهرزاد داشته باشند، لاستیک رایگان در نیمه شعبان اهدا خواهد شد.

او گفت: در موضوع دریافت کرایه به صورت الکترونیکی، به ۴۰۰ راننده‌ای که بیشترین تراکنش و دریافت مبلغ کرایه از مسافران را در نرم افزار شهرزاد داشته باشند، لاستیک رایگان در نیمه شعبان اهدا خواهد شد.

 

با توجه اینکه بیشتر تراکنش‌ها از طریق عابر بانک‌ها انجام می‌شود و مردم دیگر کمتر پول نقد همراه دارند یکی از مشکلات عمده‌ای که رانندگان تاکسی و مسافران با آن مواجه هستند، پرداخت کرایه نقدی در تاکسی‌ها است. براین اساس با تدبیری که شهرداری تهران اندیشید از طریق نرم افزار کاربردی شهرزاد پرداخت الکترونیکی امانپذیر شده است.

او به رانندگان تاکسی درباره بازگشت کرایه مسافران در قالب پرداخت الکترونیکی به حساب آنها اطمینان خاطر داد.

شرط خاصی برای خرید لاستیک دولتی وجود ندارد و تمامی صاحبان خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری می‌توانند در سال ۴ حلقه لاستیک دولتی برای خودروی خود خریداری نمایند.اگر چه لاستیک دولتی به کد ملی تعلق می‌گیرد اما برای خرید لاستیک دولتی باید حتما صاحب خودرو باشید و کارت ماشین و کارت سبز خودرو را تحویل دهید.

بنابراین شرط خاصی برای خرید لاستیک دولتی وجود ندارد و تمامی صاحبان خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری می‌توانند در سال ۴ حلقه لاستیک دولتی برای خودروی خود خریداری نمایند.هر فرد در سال امکان خریداری ۴ حلقه لاستیک را دارد.

از آنجایی‌که ثبت نام لاستیک دولتی با شماره ملی هر فرد امکان‌پذیر است، تعداد حلقه‌های خریداری شده به‌طور خودکار روی سیستم ثبت خواهد شد و فرد نمی‌تواند بیش از ۴ حلقه لاستیک بخرد. البته عمر مفید لاستیک خودروهای سواری معمولا بیش از یک سال است و بعید است فردی به خرید بیش از ۴ حلقه لاستیک برای خودرویش نیاز پیدا کند.

قیمت لاستیک در سال ۱۴۰۲ با افزایش قابل توجهی همراه شده و در برهه‌ای کمبود لاستیک باعث شد صاحبان خودرو برای خرید لاستیک با مشکل مواجه شوند. از این رو تقاضا برای خرید لاستیک دولتی که با قیمت مقرون به صرفه‌تری توزیع می‌شود بیشتر شده است.

خرید لاستیک دولتی به دو روش حضوری و اینترنتی انجام می‌شود. در آذرماه امسال خبرهایی در خصوص توقف فروش اینترنتی لاستیک منتشر شد که رئیس جدید انجمن صنفی صنعت تایر ایران این تصمیم را موقتی اعلام کرد و گفت: چند روزی میزان خرید به اندازه‌ای بود که ظرفیت پست برای آن کافی نبود، بنابراین فروش اینترنتی بسته شد که بعد از جابه‌جایی خریدهای قبلی، سایت دوباره باز خواهد شد.

پیش از این اتاق اصناف ایران اعلام کرده بود تمامی فعالان صنف عمده و خرده فروشی لاستیک می ‌ایست کد نقش بگیرند. بر همین اساس در زمان فروش تایر سواری به مصرف‌کننده نیاز است شماره شاسی و شماره موتور خودرو نیز از خریدار دریافت و در سند خرده فروشی ثبت شود. کد نقش کد شناسایی است که به تمام واحدهای اقتصادی که در زنجیره تجارت فعالیت می‌کنند اختصاص داده می‌شود.

با وجود آنکه برخی برای اطمینان بیشتر سعی می‌کنند خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند اما سختی‌های مراجعه حضوری باعث شده که بخش دیگری از افراد به خرید اینترنتی تمایل بیشتری نشان دهند.

روش ثبت‌نام اینترنت لاستیک دولتی سریع‌تر بوده و می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز برای این کار اقدام کنید. ثبت‌نام لاستیک دولتی کویر، بارز و… از طریق وب‌سایت رسمی هر تولیدکننده انجام می‌شود و اطلاعات بیشتر می‌توانید به ‌وب‌سایت‌های هر کدام از تولیدکنندگان تایر مراجعه کنید.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص طرح تشویقی پرداخت الکترونیک گفت: طرح مذکور که با هدف ترویج فرهنگ پرداخت الکترونیکی و تشویق شهروندان به استفاده از دروازه پرداخت الکترونیکی به مرحله اجرا درآمده است، تاکسیرانانی که بیشترین تراکنش پرداخت در قالب لاگ هوشمند را ثبت کنند، شناسایی و به نفرات برتر لاستیک هدیه داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی در ادامه گفت: پس از پایان هر دوره لیست برندگان در کمیته فنی مشخص و اسامی اعلام خواهد شد.

مالکی در پایان گفت: هوشمندسازی و برنامه‌ریزی هدفمند شبکه تاکسیرانی از جمله مهم‌ترین رویکردهای سازمان در دوره جدید مدیریت شهری است و بر این اساس طرحی با نام «لاگ هوشمند» ویژه شناسایی ناوگان فعال در جهت افزایش سطح خدمات مناسب به شهروندان عزیز پایتخت آغاز شده است.

 

منبع: اقتصاد ۱۰۰
 • حجتالاه .حیدری. ارسالی در

  سند بنامم هست وتمام مدارک وانت پیکان بار که رینک ۱3 دارد لاستیک پیدا نمیکنم به تمام نمایندگی شیرازسر میزنم ولی نوشه این هم تمام شد

 • ناشناس ارسالی در

  َشیراژ کجا لاستیک میدن

 • محمد ارسالی در

  با سلام شرمنده چه لزومی دارد هر روز مردم را علاف وسرکار بذارید به خداوندی خدا ال ان نزدیک دو ماه است هر روز سر می زنم ولی هنوز موفق نشده ام محض رضای خدا کمتر درو غ بگید ومردم را سرگردان کنید

 • ناشناس ارسالی در

  سلام از کرمانشاه تو سایت kala ntswirبرای لاستیک دولتی ثبت نام کردم هنوز خبری نشد ه از کجا تحویل بگیرم ..ممنون میشم راهنما یی بکنید

 • ناشناس ارسالی در

  خریدیم چقدر زیاد

 • محمد گودرزی ارسالی در

  با احترام، سامانه ها ثبت نام لاستیک باید یه پارچه شوند وهرفرد بتونه لاستیک وبرند ه ولخواه خود را انتخاب وخریداری نماید. ب نده میخوام ۴تا لاستیک بارز برای پرایدم ث بت نام کنم هنوز موفق نشدم. متاسفانه

 • شقایق اسانکار ارسالی در

  لاستیک دولتی میخوام

 • حسین هلالی جزیره ارسالی در

  لاستیک ندارم نمیتوانم آزاد بخرم

 • محمدیاسین میر ارسالی در

  ثبت نام لاستیک پراید

 • ناشناس ارسالی در

  لاستیک پراید دولتی نیست....😭

 • ناشناس ارسالی در

  فقط دروغه یعنی از محالات یک روز توی این مملکت دروغ نباشه

 • ناشناس ارسالی در

  سللم

 • ناشناس ارسالی در

  سلام‌این‌روش‌شما‌غلچون‌نمی‌ت.انید‌عدالت‌ را‌اجرا‌کنید‌همچنان‌به‌پایین‌طبقه‌ها‌لاس تیک‌نمرسه‌‌وقتی‌مراجه‌میکنی‌میگه‌سایت‌بس ته‌است‌یا‌لاستیک‌تموم‌شده‌
  شما‌بای ید‌به‌کارت‌ملی‌شاژ‌کنید‌وقتی‌مراجعه
  کردی‌هزار‌دلیل‌نیارن‌ما‌روستاییا‌همچنا ن‌
  محروم‌می‌مانیم‌باید‌بالاستیک‌فر سوده
  راه‌بریم‌بترکه‌تا‌به‌شماهم‌نا له‌ونفرین‌کنیم

 • اکبرجوانمرد ارسالی در

  خیلی مشکله نظر من اینه

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها